Klasa okręgowa: Wysokie zwycięstwo Skały Tumlin. Skuteczny finisz Wichra

Mirosław ROLAK, [email protected]; Dorota KUŁAGA, Kamil MARKIEWICZ, Rafał SOBOŃ
Piotr Mazepa (z lewej) z KSZO 1929 cieszy się z Marcinem Dynarkiem po zdobyciu trzeciego gola w meczu z Samsonem. W sumie kapitan ostrowczan ma ich na koncie już osiemnaście. Fot. Rafał Soboń
Po dwóch remisach lider, KSZO 1929 Ostrowiec odniósł wysokie zwycięstwo, strzelając Samsonowi Samsonów pięć goli. Wysokie zwycięstwo odniosła też Skala Tumlin, a Wicher Miedziana Góra w ostatniej minucie meczu w Stopnicy uratował punkt.

Powiedzieli po meczu:

Artur Jagodziński, trener Samsona Samsonów:
-Przyjechaliśmy do Ostrowca praktycznie bez bramkarza, bo pierwszym był junior, a drugi to zawodnik z pola, przez co trudno było myśleć o zwycięstwie. Tak jak przypuszczałem, wszystkie bramki padły po dośrodkowaniach. Mogę być zadowolony, że mimo problemów personalnych zespół podjął walkę i nikt nie odstawiał nogi i tak jak potrafili, walczyli do ostatniej minuty.

Waldemar Szpiega, trener Zenitu Chmielnik:
Mecz rozgrywaliśmy w trudnych warunkach z powodu padającego deszczu. W drugiej połowie prowadziliśmy już 2:0, gdy w 70 minucie po strzale jednego z zawodników Astry, futbolówka odbiła się od Michała Grudnia i wpadła do naszej bramki. Po tej sytuacji w naszą grę wdarła się nerwowość. Udało nam się utrzymać korzystny wynik, a w końcówce podwyższyć jeszcze prowadzenie na 3:1.

Piast Stopnica - Wicher Miedziana Góra 2:2 (0:1), Rafał Jabłoński 48, Piotr Rajca 52 z karnego - Michał Smolarczyk 27, Daniel Latos 90.

Piast: Drozdowski - Judasz, Paweł Rajca (87 Janik), Ka-bot, Mius - Jabłoński, Cichoń (35 Kot), Jankoski (75 Malec), Guła - Piotr Rajca, Kapusta.
Wicher:Mazur - Surowiec, Siedlarz, Dudzik, Sobczyk (70 Krajewski) - Wrona, D. Piwowarczyk (85 Żak), Łukasiewicz, Spyra - Foderowicz, Smolarczyk (62 Latos).

KSZO 1929 Ostrowiec - Samson Samsonów 5:0 (2:0), Marcin Dynarek 18, Piotr Mazepa 23, 57, 85, Patryk Sarna 62

KSZO 1929: Jabłoński - Sarna (80. Cieślik), Gruszka (73. Zając), Lasocki, Kijanka, Dynarek, Dryka (60. Czaja), Kotwa, Czerwiński (66. Cholewiński), Mazepa, Kosowski
Samson: Król (32. Ł. Rynk) - Czarnomski, Kołodziejski, Jędrzejczyk, Dulęba, D. Rynk, Gębski (83. Górecki), Kowalski, Siwek, M. Rynk, Filipczak (51. Chyb)

W 18 minucie Dynerek bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył pierwszą bramkę. Pięć minut później strzałem z 18 metrów trafił Piotr Mazepa. Ten sam zawodnik wykorzystał w 57 minucie precyzyjne dogranie od Arkadiusza Czerwińskiego i strzałem głową podwyższył na 3:0. W 62 Patryk Sarna trafił spod linii autowej, a wynik meczu ustalił Piotr Mazepa, dla którego był to trzeci gol w tym meczu, a osiemnasty w sezonie.

Zenit Chmielnik - Astra Piekoszów 3:1 (0:0), Michał Grudzień 49, Mateusz Bracisiewicz 62, Michał Frankiewicz 90 z karnego - Michał Grudzień (samobójcza) 70.

Zenit: Rybiński - Kubicki, Szczepanik, Radwański, Gmyr - Grudzień, Nędza, Bracisiewicz, Tacij (80 Waluś) - Rogala (75 Cielibała), Kołdras (46 Frankiewicz).
Astra: Trela - Banaś, D. Marek, Majka, Romanie - Szymo-niak (70 Mularczyk), Kwiatkowski, Bujak, Niebudek - Jaroszen-ko, Jagodziński.

Koprzywianka Koprzywnica - Sparta Dwikozy 1:2 (1:1), Wojciech Mrozik 15 z karnego - Michał Hołody 24, 70.

Koprzywianka: S. Grdeń - Ryński, Zwolski, Kubicki, Mrozik - Ciach, Kruczek, Gawroński, Adamczyk - Ł. Pyszczek - S. Pyszczek.
Sparta: Tworek - Zając, Latański, Mazur, Zajder - Maziarz, Boleń, Warzocha (75 Knobelsdorf), Drozdowski (82 Łukaszek) - Hołody (82 Krasoń), Strojewski (46 Orawiec).

Neptun Końskie - Zdrój Busko 1:1 (1:1), Jan Sroka 20 - Rafał Charyga 36.

Neptun: Surma - Majchrzak, Idzikowski, Klimczak, Michalski (76. Skoczyłas), Janus (60. Cieślik), Kwaśniak, Kluska, Banachowicz, Sroka, Szymczyk.
Zdrój: Ciemiera - A. Charyga, kula , Krzem8iński, Grochowski, R. Charyga, Boguszewski, Kosela, Kumór (46. Witkowski), Francuz, Korczak (75. Mroziewski).

GKS Rudki - Moravia Morawica 1:1 (1:1), Sławomir Kosmala 20 - Wojciech Młynarczyk 8.

Rudki: Rafalski - Dawidowicz, Bassa, Gawlik, D. Kowalski, Wójcik (80. Graczak), Wojciechowski, Borowiec, Kosmala, Jaros, Gąsior (70. K. Kowalski).
Moravia: P. Kubicki - A. Strójwąs, P. Strójwąs, Ozimirski, Rożkiewicz, Gilewski, W. Młynarczyk, K. Kubicki, Osman (87. Czarnecki), Kozak (75. A. Jasiński), M. Zawadzki.

Skała Tumlin - Victoria Skalbmierz 4:1 (2:0), dla Skały: Dawid Iwanek 5 z karnego, Albert Micha 35, Mateusz Kokosza 51, 76 - 89.

Skala: Simkiewicz - Musiał, Polakowski, Iwanek, Guzik, Michta (70. Czechowski), Nowiński, P. Solnica (63. A. Solnica), Kołodziej (77. Marek), Stawiarski (63. Stępnik), Kokosza.

Lechia Strawczyn - LZS Samborzec 1:3 (0:1), Krzysztof Kasprzyk 81 - Maciej Kilijański 40, 73, Łukasz Olech 71.

Lechia: Wieczorek - Picheta, Gołuchowski, Więckowski, Baran, K. Kasprzyk, Jas (75. Sikora), D. Kasprzyk, Zając (65. M. Majka), Tkaczyk, Ciołak (60. P. Kasprzyk)
Samborzec: Cena - B. Lebida, R. Kuśmira, Trześniewski, Koryciński, Marcin Kilijański, Gawroński, Dziedzic 9**. Rosowicz), Maciej Kilijański (89. J. Kuśmira), Olech (81. Siudak), Bijak (71. M. Lebida).

Najlepsi strzelcy: 18 - Piotr Mazepa (KSZO 1929), 16 -Piotr Rajca (Piast), 12 - Mariusz Jaros (Rudki), Wiesław Francuz (Zdrój), Michał Hołody (Sparta), 11 - Michał Kosowski, Marcin Dynarek (KSZO 1929),

W następnej kolejce, 21-22 kwietnia: Piast - Neptun, Wicher - Koprzywianka, Sparta - KSZO 1929, Samson - Rudki, Moravia - Zenit, Astra - Skała, Victoria - Lechia, Samborzec - Zdrój.