Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Nisko Artykuł

W Rudniku nad Sanem telewizor przygniótł dziecko. Nie żyje!

Dodano: 8 lipca 2013, 17:00 Autor:

Młoda kobieta pięć lat temu straciła córeczkę. Teraz pochyli się nad grobem drugiego…

Półtoraroczny chłopczyk zginął przygnieciony przez przewróconą szafkę i stojący na niej ciężki telewizor. Dla jego 28-letniej matki to drugi taki dramat, pięć lat temu utonęła jej pięcioletnia córeczka! Do tego koszmarnego wypadku doszło w Rudniku nad Sanem (powiat niżański).

- Rodzice nieżyjącego dziecka są bardzo mocno wstrząśnięci. Do kobiety jeszcze nie dociera to, co się wydarzyło - mówi prokurator Bogusława Marciniak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Nisku.

Tragedia rozegrała się w piątek pod wieczór, około godziny 18 w Rudniku nad Sanem. W domu jednorodzinnym przebywał wtedy mieszkający tam 37-letni mężczyzna, pod opieką miał siedmioletnią dziewczynkę (córkę swojej żony z poprzedniego związku) oraz swojego półtorarocznego synka, Kacperka. Cała trójka siedziała na kanapie i oglądała bajki w telewizorze.

ZASNĄŁ OGLĄDAJĄC BAJKI

- Żona mężczyzny a zarazem matka dzieci była w tym czasie w pracy. Samego momentu wypadku ojciec chłopca nie widział, gdyż oglądając bajki zasnął - dodaje prokurator Bogusława Marciniak.

W pokoju, gdzie rozegrał się dramat duży telewizor z kineskopem stał na szafce - komodzie. W pewnej chwili Kacperek prawdopodobnie chciał dotknąć postaci wyświetlanych na ekranie i wysunął dolną szufladę, by stając na niej dosięgnąć rączką do ekranu. Kiedy chłopiec stanął na szufladzie, szafka wraz z telewizorem przewróciła się na niego.

Odgłos upadku zbudził ojca, mężczyzna próbował reanimować chłopczyka i wezwał pogotowie. Na ratunek oprócz ambulansu ściągnięto śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, na pomoc było zbyt późno. Nie udało się przywrócić u dziecka akcji serca, chłopiec zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

WSTRZĄŚNIĘCI I ZROZPACZENI

- Mężczyzna był po wpływem alkoholu, miał około dwóch promili alkoholu w organizmie. Trudno jednak na obecnym etapie przesądzać, że to miało jakiś wpływ na zaistnienie wypadku. Trzeźwym osobom też oczywiście zdarza się przysnąć podczas oglądania programu telewizji - dodaje prokurator Marciniak.
- Mężczyzna usłyszał zarzut bezpośredniego narażenia dziecka pozostającego pod jego opieką, na utratę życia. Pozostaje pod policyjnym dozorem.

Oboje rodzice są zrozpaczeni. 37-latek nie może sobie wybaczyć, obwinia siebie, że zasnął. Jego 28-letnia żona taką tragedię przeżywa już drugi raz. Niespełna pięć lat temu w rzece Rudnej utonęła jej pięcioletnia córeczka, Julka. Dziewczynka bawiła się na swoim podwórku, sąsiadującym z brzegiem rzeki. W pewnej chwili niepostrzeżenie dziecko poszło nad brzeg. Kilkanaście minut później pięćset metrów dalej nastolatek zauważył płynące zwłoki. Ciało pięciolatki wyciągnęli na brzeg strażacy.

Czytaj więcej o:
  • nisko wypadek
  • rudnik nad sanem śmierć dziecka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kto najskuteczniejszym radnym Rady Powiatu Niżańskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 125.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.