Wygrane Radomiaka i Broni, porażka Pilicy Białobrzegi

/W.Ł./
W Radomiaku w meczu z Łysicą zagrali dwaj gracze, Grek George Grammtikopoulos (z lewej) i Nigeryjczyk Chinonso Agu. Tadeusz Klocek
Dwaj radomscy trzecioligowcy, Radomiak i Broń wygrały swoje mecze kontrolne. Broń pokonała po dobrej grze drugoligową Wisłę Puławy, a Radomiak zwyciężył Łysicę Bodzentyn.
Radomiak Radom - Łysica Bodzentyn (sparing )

Radomiak Radom - Łysica Bodzentyn 2:0 (2:0), Barzyński 40, Śliwiński 42.
Radomiak, 1 połowa: Banasiak - Cieciura, Janakowski, Dubina, Serodziński - K. Puton, W. Puton, Agu, Barzyński - Śliwiński, Grammtikopoulos.
Radomiak, 2 połowa: Banasiak - Szewczyk, Świdzikowski, Kucharski, Karasek - Nowocień, Radecki, Winiarski, Wnuk - Leandro, Skowroński.

\W radomskiej drużynie testowanych było pięciu zawodników. Dwaj gracze Oskara Przysucha, Karol Kucharski, Wojciech Serodziński, grecki piłkarz George Grammtikopoulos, Kacper Nowocień z Energii Kozienice i Marcin Janakowski z Pilicy Białobrzegi.

Do 40 minuty meczu nie za wiele działo się na boisku. Później w odstępie trzech minut Radomiak strzelił dwa gole. Najpierw Daniel Barzyński po indywidualnej akcji (asysta Włodzimierza Putona) pokonał Tomasza Dymanowskiego. Za chwilę sprytem pod bramką Łysicy popisał się Przemysław Śliwiński i skierował futbolówkę do siatki.
W drugiej połowie na boisku poza bramkarzem Piotrem Banasiakiem pojawili się nowi gracze. Radomiak mógł podwyższyć wynik. Po strzałach Kacpra Nowocienia i Mateusza Radeckiego piłka trafiała w słupek.
Radomski szkoleniowiec w tym meczu dał odpocząć bramkarzowi Michałowi Kuli. Nie zagrali także lekko kontuzjowani Szymon Stanisławski, Rafał Czubak.

Broń Radom - Wisła Puławy 1:0 (0:0), Lach 68.
Broń, 1 połowa: Radczenko - Ankurowski, Skórnicki, Gorczyca, Budziński - Bojek, Sałek, Bouchniba, Leśniewski, Marczak, Ekwueme oraz Wnukowski (bramkarz), Rdzanek, Krukowski, Wichucki, Drobnjak, Lach, Titunin, Stefański, Nowosielski.

Na tle drugoligowej Wisły Puławy radomska Broń wypadła dobrze. Jedynego gola dla radomian strzelił Wiktor Lach, po zagraniu piłki Norberta Rdzanka.
Po spotkaniu z Wisłą, Tomasz Dziubiński trener Broni nie podjął żadnych decyzji, odnośnie testowanych piłkarzy. Chodzi o, bramkarza Ukraińca Andrieja Radczenkę. obrońcę Słowaka Petera Drobnjaka Broń, pomocników Ukraińca Anatolija Titunina, Tunezyjczyka Wajiha Bouchnibę, napastników Bartłomieja Książka, wychowanka klubu oraz Nigeryjczyka Paschala Ekwueme.

Pogoń Siedlce - Pilica Białobrzegi 2:1 (2:0), Ciechański 20, Guzek 34 - Oziewicz 82.
Pilica: Młodziński (46 Bolek) - zawodnik testowany, Moryc, Białecki, Ziemnicki, Matulka (61 Gołębiewski), Jasikowski, Oziewicz, Paweł Jakóbiak, Hernik, Obłuski oraz Bolek, Przemysław Jakóbiak, Rawski, Gołębiewski, Krupnik, Wojtkielewicz.

W 82 min. strzał z rzutu karnego Arkadiusza Oziewicza obronił bramkarz Pogoni, ale dobitka już była celna. - Zagraliśmy z bardzo wartościowym rywalem na dobrym boisku. Jestem zadowolony z gry, bo już nieźle ona wyglądała. Dużo było gry piłką i nasza forma powoli idzie w górę - mówił po meczu Arkadiusz Modrzejewski, trener Pilicy.

Proch Pionki - Zwolenianka Zwoleń 1:4 (0:0), Wasilewski, Wojtysiak, Denkiewicz, Oleś dla Zwolenianki.

Powiślak Końskowola - Energia Kozienice 3:1 (1:1), Kołodziejczyk dla Energii.
W Energii zagrało kilku nowych graczy, między innymi Michał Kucharczyk z Pilicy Białobrzegi i Ukrainiec Jewhen Romanow, który ostatnio grał w Starcie Otwock.

Oskar Przysucha - Polonia Iłża 4:0 (1:0), Midziołek 33, Płuciennik 57, Obuch 83, Skałbania 86.
Oskar: Deka (31 Dadasiewicz, 61 Prasek) - Włodarczyk (46 Modzelewski), Kałowski (46 Wiatrak), Konieczny (46 Moskwa), Bińkowski (46 Jaworski), Wełpa (46 Obuch), Pełka (46 Płuciennik), Midziołek (46 Maciejczak), Lewiński (46 M. Gil 62 Paczuła), Lipiński (46 Skałbania), Paczuła (46 Kowalczyk).
Polonia: Kozieł - Godzisz, Jopek, Bajor, Szmit, Kaczmarczyk, Bawor, Zięba, Kopciał, Kłos, Lasota.

Aż 24 piłkarzy desygnował do gry Bolesław Strzemiński, trener Oskara Przysucha. Było sporo nowych graczy, ale żadne decyzje kadrowe nie zapadły.

Mazowsze Grójec - Żyrardowianka Żyrardów 4:3 (3:1), Dalize, Lesisz i Kucharski, Grodzki dla Mazowsza.
Mazowsze, 1 połowa: Przybylski - Wargocki, Rotuski, Stolarek, Mazurkiewicz, Złoch, Kucharski, Sobczak, Lesisz, Dalize, Grodzki.
Mazowsze, 2 połowa: Przybylski (80 Skrzypczak) - Mazur, Mortka, Stolarek (60 Derewicz), Jackowski, Kalinowski, Złoch (65 Sobczak), Mińkowski, Sobczyk, Dalize (75 Grodzki), Dąbrowski.

Więcej czytaj w czwartkowym "Echu Dnia".