Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O cztery mercedesy klasy A wzbogaciła się michałowska stadnina dzięki swoim koniom arabskim

/MIO/
Ogier Equator prezentowany przez Mariusza Liśkiewicza zdobył czempionat i mercedesa – jednomyślną decyzją międzynarodowej komisji sędziowskiej.
Ogier Equator prezentowany przez Mariusza Liśkiewicza zdobył czempionat i mercedesa – jednomyślną decyzją międzynarodowej komisji sędziowskiej. Michał Imosa
Zwycięstwa we wszystkich czterech czempionatach odniosły michałowskie konie arabskie podczas rozegranego w Nowych Wrońskach pokazu koni arabskich pod nazwą Al Khalediah European Arabian Horse Festiwal.

Zorganizowana po raz pierwszy w Polsce plenerowa impreza nawiązuje do wielkiego festiwalu koni arabskich, organizowanego w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej przez stadninę Al Khalediah będąca światową potęgą w hodowli koni arabskich.

W Polsce organizatorem jest stadnina Polska AKF - istniejący od 2008 roku polski oddział stadniny Al Khalediah, z siedzibą w miejscowości Nowe Wrońska koło Płońska. Stadninę utworzono na części dawnego przedwojennego majątku ziemskiego należącego do rodziny Jaworowskich. To tutaj urodził się syn Antoniego - Ignacy Jaworowski, założyciel Stadniny Michałów, zmarły w 2004 roku i pochowany w Michałowie.

W dwudniowym pokazie michałowskie konie dosłownie zdemolowały rywali z całej Europy. Czempionat Ogierów Młodszych zdobył gniady ogier Morion, a Czempionat Klaczy Młodszych zdobyła Pustynia Kahila. Czempionat Ogierów Starszych jednogłośnym werdyktem jurorów zdobył gniady Equator, a brązowy medal w tej kategorii zdobył siwy Kabsztad. Czempionat Klaczy Starszych był już tylko popisem Stadniny Michałów, która zgarnęła całe podium. Wygrała Wilda, przed Georgią i Zigi Zaną. Nagrodą za pierwsze miejsca w każdym z czempionatów były mercedesy klasy A. Cztery takie pojazdy w tym tygodniu przyjadą do Stadniny Michałów. - Te nagrody musimy przywieźć do Michałowa i tutaj zastanowimy się, co nimi zrobić - powiedział nam Jerzy Białobok, prezes Stadniny Michałów.

Z kolei Urszula Białobok, która śledziła internetową relację na żywo, zatelefonowała do przebywającej w Nowych Wrońskach pani Marii Jaworowskiej z gratulacjami. - Wprost trudno uwierzyć, że taki sukces stał się faktem w obliczu udziału tylu znakomitych koni z najsłynniejszych stadnin. Ten sukces to najpiękniejszy hołd dla Ignacego Jaworowskiego, twórcy Michałowa - powiedziała nam Urszula Biąłobok.

W drodze "po mercedesy" michałowskie konie prowadzili w Nowych Wrońskach prezenterzy Mariusz Liśkiewicz i Piotr Dwojak, którzy dwoili się i troili - przywoływani przez spikerkę festiwalu po trofea. Puchary i symboliczne klucze do aut odbierał Jerzy Białobok. Gratulacje należą się tym większe, że po sukcesach w Narodowym Pokazie w Janowie i znakomitym wyniku finansowym Aukcji Pride of Poland (1.062 miliona euro) konie dorzuciły cztery wisienki do tortu po około 100 tysięcy złotych każda.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu PIŃCZOWSKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie