Wyniki stalowowolskiej klasy okręgowej. Sromotna porażka Olimpii Pysznica. Słowianin Grębów nowym liderem (zdjęcia)

Damian SZPAK [email protected]
W Stalowej Woli rezerwy Stali (w zielonych koszulkach) pokonały rywali z Rudnika. Arkadiusz Kielar
Do olbrzymiej niespodzianki doszło w Pysznicy gdzie podopieczni trenera Jarosława Zająca piłkarze tamtejszej Olimpii doznali wysokiej porażki w spotkaniu z beniaminkiem drużyną LKS Łowisko. Niewielu też spodziewało się wysokiej przegranej dotychczasowego lidera Unii Nowa Sarzyna na własnym boisku w spotkaniu ze Stalą Gorzyce.

Unia Nowa Sarzyna - Stal Gorzyce 0:3 (0:2).
Dudek 36, Korzonek 40, Rychel 47.

Stal: M. Pruś - Bernaś, Winiarski, Stawiarz, Dudek (75 Idec) - P. Pruś (70 Wierzgacz), Leśniowski, Korzonek (80 Wrona), Świąder - Rychel (55 Lichota), Pacholczak (70 Wermiński).

Żuraw - Mierzwa, Kulec, Pieróg, Bielak (46 Daniel Bieńkowski) - Dawid Bieńkowski (46 Klocek), Błajda, Florek (46 Siuzdak, 56. Rudziński), Sobota - Gnatek, Filip (68 Stępień).

Wynik meczu jest niespodzianką, bowiem faworytem byli sarzynianie, na których sposób znaleźli zawodnicy z Gorzyc. Goście bardzo dobrze zagrali w defensywie i po mistrzowsku wyprowadzali kontry, które dla piłkarzy Unii okazały się być zabójcze. Decydujący moment meczu miał miejsce pod koniec pierwszej połowy kiedy to piłkarze Stali w odstępie czterech minut strzelili dwa gole. Kiedy po przerwie grający trener Stali Tomasz Rychel zdobył trzeciego gola stało się jasne, że dotychczasowy lider nie utrzyma prowadzenia w tabeli.

Słowianin Grębów - Mokrzyszów Tarnobrzeg 2:0 (2:0).
Stąporski 38, Wilk 45,

Słowianin: Kozieł - Warchoł, Rak, Kułaczkowski (86 Paterek), Dul - Rutyna (90 Szewc), Telka (76 Spas), Rzepiela, Jabłoński, Wilk, Stąporski (79 Kiełbowicz).

Mokrzyszów: Zawadzki - Stala, Farian, Guściora, Malicki (65 Obara) - Saja (58 Fudalewicz), Prarat, Haliniak (82 Wolak), Bożek (77 Łuciów) - Rzepiela (85 Jajko), Sołtykiewicz.

Czerwona kartka: Farian (90 min., za dwie żółte). Żółte: Warchoł, Rak, Kułaczkowski (S), Stala, Farian (M). Sędziował: Łukasz Kijak ze Stalowej Woli. Widzów: 350.

Jak to w Grębowie bywa na mecz przyszło sporo kibiców i nie żałowali oni tej decyzji. Gole padły w pierwszej połowie natomiast w drugiej mecz się zaostrzył i mnóstwo pracy miał arbiter.

Olimpia Pysznica - ŁKS Łowisko 1:5 (0:3).
Sobiło 48 - Radomski 5, Marciniak 8, 84, Nizioł 43, W. Wilk 53.

Po ośmiu minutach gry goście prowadzili 2:0 i był to decydujący moment spotkania.

- Te dwa szybko strzelone gole pozwoliły nam na spokojniejszą grę. Nastawiliśmy się na kontry i pokonaliśmy rywali, którzy wcale nie grali tak źle jakby wskazywał na to końcowy wynik. Po prostu mecz ułożył się nam znakomicie - mówił po spotkaniu szkoleniowiec piłkarzy z Łowiska Jerzy Węglarz.

Sokół Kamień - Wisan Skopanie 3:3 (1:2).
M. Socha 20, 75, Szarowski 67 - Szlęzak 5, Uzar 43, Polek 72.

Stal II Stalowa Wola - Orzeł Rudnik 3:1 (2:0), Chapuła 10 samobójcza, Płonka 25, Wrona 90 - Gąsiorowski 60.

Orzeł walczył ambitnie, ale rezerwy Stali były lepsze, prowadząc już do przerwy 2:0, jednego z goli strzelił głową Tomasz Płonka, zawodnik z pierwszej drużyny "Stalówki". Zawodników znanych z gry w drugiej lidze w zespole gospodarzy było więcej: Mateusz Argasiński, Mateusz Kantor, Michał Mistrzyk, Patryk Tur, Michał Michałek czy Przemysław Żmuda. Dla gości honorową bramkę zdobył strzałem z dystansu Dariusz Gąsiorowski, a wynik ustalił strzałem głową z pola karnego Krystian Wrona, pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Sokół Sokolniki - Wichry Rzeczyca Długa 1:1 (0:0).
Ulawski 90+1 - Zygmunt 56.
San Wrzawy - LZS Zdziary 0:0.

Sparta Jeżowe - Unia Skowierzyn - przerwany w 30 minucie przy stanie 1:0 z powodu ulewy.

16. Mokrzyszów Tarnobrzeg 5 1 3-13 0 1 4

W następnej kolejce, 6-7 września: Wisan - Łowisko, Mokrzyszów - Olimpia, Tłoki - Słowianin, Zdziary - Unia NS., Unia S. - San, Wichry - Sparta, Orzeł - Sokół S., Sokół K. - Stal II.