Kamil Markiewicz
KSSPR Końskie przegrał z Gwardią Opole w meczu I ligi piłki ręcznej mężczyzn.

Gwardia Opole - KSSPR Końskie 30:27 (12:11)

KSSPR: Witkowski, Wnuk - T. Napierała 1, T. Bodasiński 3, P. Matyjasik 3, M. Bąk 4, Maleszak 3, Krzywkowski, Sękowski 3, Słonicki 1, Smołuch 9, A. Bąk.

W Gwardii gra aż pięciu zawodników, mających za sobą grę w Lidze Mistrzów i trzech byłych reprezentantów Polski, w tym medalista mistrzostw świata z 2009 roku, Adam Malcher. To właśnie do byłego reprezentacyjnego golkipera oraz do Remigiusza Lasonia należały pierwsze minuty meczu, dzięki czemu opolanie objęli prowadzenie 6:1. Ale konecczanie uporządkowali grę, wyłączyli środkowego rozgrywającego Gwardii, Kamila Mokrzkiego, dobrze bronił Przemysław Witkowski i w 23 minucie goście doprowadzili do remisu 9:9. Do przerwy przegrywali tylko jednym golem.

Po zmianie stron długo mecz był wyrównany i dopiero zmiana w bramce Gwardii przyniosła efekt. Wychowanek Vive Kielce Kamil Buchcic odbił kilka piłek, dzięki czemu Gwardia uzyskała przewagę pięciu (25:20), a za chwilę sześciu (28:22) bramek. Mimo ambitnej pogoni i skuteczności Sebastiana Smołucha, konecczanom udało się tylko zmniejszyć straty.

W innych meczach: Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Uniwersytet Zielona Góra 31:31 (19:16), MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śl. 24:34 (11:17), SPR Tarnów - Siódemka Legnica 34:32 (13:16), Szczypiorno Kalisz - Viret CMC Zawiercie 29:31 (19:14), Olimp Grodków - Czuwaj Przemyśl 29:29 (17:11).

1. Gwardia 3 6 97-75
2. Olimp 3 5 83-65
3. Siódemka 3 4 98-80
4. KSSPR 3 4 98-83 4
5. Olimpia 3 4 86-77
6. Viret CMC 3 4 95-87
7. Świdnica 3 4 81-79
8. Ostrovia 3 3 89-89