Klasa A, grupa 1. Strzelecki popis Mateusza Kokoszy

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Mateusz Kokosza zdobył cztery bramki dla Grodu Ćmińsk w spotkaniu z Hetmanem II Włoszczowa. Kamil Markiewicz
Szczegóły weekendowych meczów pierwszej grupy klasy A. Zobacz wyniki i strzelców.

Mariusz Arczewski, grający trener Grodu:

- Wynik naszego meczu mówi sam za siebie. Bohaterami tego spotkania byli dwaj nasi napastnicy Mateusz Kokosza i Mirosław Słoń. W naszej grze widać jeszcze kilka mankamentów, ale idziemy w dobrym kierunku.

Punkty Samsona na trudnym terenie. Wysokie zwycięstwa Grodu, Lechii i Zieleni

Lider rozgrywek Samson Samsonów po niedzielnej kolejce nadal ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Tym razem pokonał on na wyjeździe Zryw Skroniów 2:0. Wysokie zwycięstwo odniósł wicelider Gród Ćmińsk, który rozgromił u siebie Hetmana II Włoszczowa aż 7:0. Cztery gole w tym meczu strzelił Mateusz Kokosza.

Zryw Skroniów - Samson Samsonów 0:2 (0:1), Piwowarczyk 34, Kołodziejski 72.

Samson: Kita - Moćko, Prędota, Siwek, Kowalski - Wikło (85. Borowiec), Kołodziejski, Salwa, Gębski - Czarnomski, Piwowarczyk.

Gospodarze od 56 minuty grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za interwencję poza polem karnym otrzymał bramkarz Jakub Koncewicz. - Pojechaliśmy po remis z trudnym przeciwnikiem. Przez pewien moment gospodarze wyraźnie przeważali, ale ostatecznie to nam udało się odnieść zwycięstwo - mówił Jacek Pawlik, trener Samsona.

Zieleń Żelisławice-Secemin - Partyzant Wodzisław 5:1 (0:1), Miernik 48, 86, samobójcza 60, Bernat 80, Piekacz 89 - samobójcza 7.

Zieleń: Tylko - Świeboda, Hart, Bernat, W. Nidziński - Słomiński (30. Kowalski), P. Nidziński (81. Łukasik), Piekacz, Sikorski (66. Bukowski) - Miernik, Rączkowski (46. Szokalski).

Od 30 minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Czerwoną kartką za interwencję poza polem karnym został ukarany golkiper Dariusz Tylko. - Wielkie podziękowania należą się chłopakom, którzy grając w osłabieniu potrafili w drugiej połowie wyciągnąć wynik i to tak wysoko. Sytuacji na strzelenie goli mieliśmy jeszcze więcej - mówił Karol Józefowski, trener Zieleni.

Piaskowianka Piaski - Nida Sobków 1:0 (1:0), Faryna 7.

Piaskowianka: Ryfler - Sieradzki, Baliński, Szmalec, Kowalski - Koprowski (75. Michałkiewicz), Faryna, Jędrzejak (70. Butenko), Stępień (46. Harłap), Szymański (60. Tekiel) - Krzysztofik.

- Mecz był wyrównany. Stworzyliśmy sobie trochę więcej sytuacji niż przeciwnik, z których udało nam się wykorzystać jedną i zdobyć zwycięską bramkę - mówił Grzegorz Opara, trener Piaskowianki.

Victoria Mniów - Piast Chęciny 1:0 (1:0), Mateusz Milcarz 32.

Victoria: K. Ślusarczyk - P. Rzeszowski, D. Rzeszowski, Kamont, Kwaskowicz - Pach (46. Szcześniak), Grabka, Mateusz Milcarz, Pasierbek (60. Kłębek) - Nowek (82. Śliz), Szkil.

W 58 minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał Damiana Rzeszowskiego obronił Grzegorz Babiarski. W 90 minucie Babiarski otrzymał czerwoną kartkę za szamotaninę z Bartoszem Szkilem. Gracz Victorii został ukarany żółtą kartką, która była jego drugą karą indywidualną w tym meczu i ostatecznie otrzymał on czerwony kartonik. - Mecz był bardzo słaby. Piast to najsłabszy zespół, z jakim zagraliśmy w tym sezonie. Po tym pojedynku mogą nas cieszyć jedynie wywalczone punkty i dobra gra w defensywie - mówił Piotr Dejworek, trener Victorii.

Gród Ćmińsk - Hetman II Włoszczowa 7:0 (2:0), Kokosza 15, 21, 65, 78, Wieczorek 53, Słoń 75, 77.

Gród: Krumplewski - Nadolnik (75. Brzdąk), Adach (70. Żołowicz), Arczewski, Trojan - Kuliński, T. Frączyk (20. Węgrzyn), K. Frączyk, Pietrow (55. Słoń) - Kokosza, Wieczorek.

Lechia Strawczyn - Victoria Górki Szczukowskie 5:0 (2:0), Gałęziowski 6, 46, Raczyński 38, R. Piotrowski 56, Wawrzeńczyk 85.

Lechia: Picheta - Wilczkowski, D. Kasprzyk, M. Zapała, Tkaczyk - Zając, Raczyński, K. Kasprzyk, R. Piotrowski (60. Wawrzeńczyk) - Jas (70. P. Zapała), Gałęziowski (80. Prawda).

Sokół Rykoszyn - MSS-Klonówka Masłów 1:1 (0:1), Nowek 88 - Wilczyński 20.

Najlepsi strzelcy: 11 - Kokosza (Gród), 8 - Piwowarczyk (Samson), 7 - Stańczyk (Zryw).