Zwycięstwo Korony Handball Kielce z Dwójką Profil Nowy Sącz

(kar)
Marta Rosińska zdobyła 7 bramek dla Korony Handball.
Marta Rosińska zdobyła 7 bramek dla Korony Handball. Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu Korona Handball Kielce pokonała na wyjeździe Dwójkę Profil Nowy Sącz 23:21. Dzięki temu zwycięstwu kielecki zespół awansował na szóste miejsce w tabeli, spychając na siódmą pozycję drużynę z Nowego Sącza.

Dwójka Profil Nowy Sącz - Korona Handball Kielce **21:23 (11:10)**

Korona Handball: Januchta, Hibner - Woźniak 1, Kaźmiruk, Młynarska 1, Bortnowska, Pinda 5, Hynek 2, Skowrońska 4, Rosińska 7, Kędzior 3.

Od początku spotkanie było wyrównane. Zespoły walczyły bramka za bramkę. Na pierwsze prowadzenie kielecki zespół wyszedł w 8 minucie po golu Magdaleny Kędzior. W 22 minucie ekipa z Nowego Sącza osiągnęła dwubramkowe prowadzenie 9:7. Kielecka drużyna walczyła, aby jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu. Nie udało się. Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 11:10.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Mecz nadal był wyrównany. W 41 minucie po bramce Marty Rosińskiej, Korona Handball wygrywała 15:14. Dwójka w 50 minucie doprowadziła do remisu 17:17. Końcówka pojedynku należała do drużyny z Kielc, która w 57 minucie prowadziła już 22:18. W tym czasie dwukrotnie do bramki gospodarzy trafiała Wiktoria Hynek. Po zaciętej końcówce Korona Handball wygrała 23:21. - Spotkanie było bardzo zacięte. Zespoły walczyły bramka za bramkę. Dopiero w 57 minucie udało nam się uzyskać czterobramkowe prowadzenie. Dobrze zagraliśmy w obronie. Chwilowo brakowało nam skuteczności w ataku pozycyjnym. Najważniejsze, że udało nam się zrealizować cel, wygrać ten pojedynek i minąć zespół z Nowego Sącza w tabeli ligowej - mówił Tomasz Popowicz, szkoleniowiec Korony Handball.

W innych meczach 18. kolejki: Polonia Kępno - AZS AWF Warszawa 37:31, Sparta Oborniki - UKS PCM Kościerzyna 29:32, Jutrzenka Płock - KPR Kobierzyce 21:26, Słupia Słupsk - MKS AZS UMCS Lublin 32:28, AZS Łączpol AWFiS Gdynia - SMS ZPRP Płock 33:22.

1. AZS Łączpol AWFiS Gdynia 18 32 514-396
2. UKS PCM Kościerzyna 17 30 480-387
3. Słupia Słupsk 18 22 485-445
4. Polonia Kępno 18 21 478-465
5. KPR Kobierzyce 18 19 481-466
6. Korona Handball Kielce 18 16 461-442
7. Dwójka Profil Nowy Sącz 18 16 402-432
8. SMS ZPRP Płock 18 14 463-508