Radomiak Radom - Warta Sieradz 1:1. Sporo kontuzji w zespole lidera

/W.Ł./
Szymon Stanisławski (z lewej) podczas meczu nabawił się urazu.
Szymon Stanisławski (z lewej) podczas meczu nabawił się urazu. Łukasz Wójcik
W meczu 32 kolejki piłkarskiej trzeciej ligi, Radomiak Radom zremisował 1:1 z Wartą Sieradz.

Radomiak Radom 1(0)
Warta Sieradz 1(0)
Bramka: 1:0 Karol Kucharski 56, 1:1 Michał Stasiak 65.
Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Kucharski, Serodziński, Kiełtyka (46 Wnuk), Agu, W. Puton, Brągiel (87 Sulkowski), Leandro (46 Wolski), Stanisławski.
Warta: Adamek - Sosnowski, Krymarys, Łochowski, Bartłoszewski, Stasiak, Idzikowski (76 Woźniak), Mitek, P. Kobierski, Jezierski (60 Bogdan), M. Kobierski (87 Różycki) .
Sędziował: Łukasz Trawiński z Warszawy. Widzów: 1000.

Mecz Radomiaka z Wartą stał na słabym poziomie i zakończył się remisem. Trener sieradzkiego zespołu, Tomasz Kmiecik był bardzo zadowolony z jednego punktu, zdobytego na boisku mistrza trzeciej ligi. Jacek Magnuszewski, trener Radomiaka z kolei był niezadowolony, bo jednobramkowe prowadzenie jego podopieczni powinni dowieźć do końca spotkania.

Mocno zaniepokojony trener
Po meczu mocno zmartwiony i zaniepokojony kontuzjami w swoim zespole był radomski szkoleniowiec. Przeciwko Warcie nie zagrali narzekający na urazy dwaj ofensywni piłkarze, Przemysław Śliwiński i Mateusz Radecki. W ostatnich sekundach pojedynku urazu nabawił się Szymon Stanisławski. Gdy dodamy do tego, że dwaj inni ofensywni futboliści, Patryk Wolski i Kacper Zięba nie są w najwyżej formie, to ma nad czym myśleć trener Jacek Magnuszewski. - Urazy moich podopiecznych nie są groźne. Mam nadzieję, że w sobotę w ostatnim meczu ligowym z Lechią Tomaszów Mazowiecki zagramy w najmocniejszym składzie, tym, którym zagramy w pierwszym meczu barażowym o awans do drugiej ligi - dodaje radomski szkoleniowiec.

Ewidentny rzut karny
W 23 minucie meczu, Dariusz Brągiel, pomocnik Radomiaka po raz kolejny ograł obrońców Warty i chciał minąć Patryka Krymarysa w polu karnym został sfaulowany przez tego zawodnika. Radomiakowi należał się ewidentny rzut karny. Arbiter pokazał żółtą kartkę radomskiemu zawodnikowi żółtą kartkę za wymuszenie rzutu karnego. W 27 minucie powinno być 1:0 dla mistrza trzeciej ligi. Szymom Stanisławski z siedmiu metrów trafił w bramkarza Kamila Adamka.

Pierwszy gol Karola
W 56 minucie po zagraniu piłki z rzutu wolnego przez Aleksieja Dubinę - Karol Kucharski strzałem głową pokonał bramkarza Warty. Była to pierwsza bramka tego zawodnika w barwach radomskiego klubu. Szybko padło wyrównanie. W 65 min. Michał Stasiak strzałem z 20 metrów pokonał radomskiego bramkarza.
Już w środę, Radomiak jedzie do Warszawy na mecz z Polonią.