IV liga. Relacje z weekendowych meczów

Piotr Stańczak [email protected]
Bartosz Sztandera (z lewej) i jego koledzy z Neptuna Końskie mieli lepsze humory po meczu z Partyzantem Radoszyce. Andrij Korol z ekipy gości (z prawej) dostał czerwoną kartkę w 38 minucie. Kamil Markiewicz
Szczegóły weekendowych meczów IV ligi.

Krzysztof Stocki, trener Lubrzanki Kajetanów:

- Myślę, że największą niespodzianką drugiej kolejki spotkań była nasza porażka z Naprzodem Jędrzejów. Chcieliśmy zrehabilitować się za porażkę na inaugurację, niestety, nie udało się. W pozostałych spotkaniach raczej nie było zaskakujących wyników. Można było się spodziewać większego oporu Partyzanta Radoszyce w lokalnych derbach w Końskich, wszak jest to zespół, który niedawno występował w trzeciej lidze. Nieoczekiwanym rezultatem może być też zwycięstwo Rudek w Klimontowie. Nieźle na początku sezonu radzi sobie Alit.

W ciekawie zapowiadających się derbach powiatu Neptun Końskie pokonał Partyzanta Radoszyce 3:0. Prowadzą Alit Ożarów i Wierna Małogoszcz.

WIERNA MAŁOGOSZCZ - KAMIENNA BRODY 4:1 (1:0)

Bramki: Michał Smolarczyk 16 min., 53, Marcin Kołodziejczyk 83, Damian Bugno 88 - Konrad Skwarliński 65.

Wierna: Gugulski - Krzeszowski, Foksa, Bała, Zawłocki - Malinowski (73. Bugno), Czarnecki, Hajduk, Supierz (81. Gajek) - Ma. Kołodziejczyk, Smolarczyk (87. Trybek).

Kamienna: Duda - Kozera, Sado, Gruszka, Kiliański (85. Dąbrowski) - Garbala, Szymański (60. Skwarliński), Kotwa, Kidoń - Żak, Kosowski.

Sędziował: Jakub Pieron.

- Strzelaliśmy ładne bramki, przedniej urody były zwłaszcza te Kołodziejczyka i Bugno - podsumował trener Wiernej Mariusz Lniany.

- W 70 minucie czerwoną kartkę otrzymał Karol Gruszka, rzekomo za wysoko podniósł nogę w starciu z rywalem. Nie zasłużył na taką karę - mówił Adrian Sobczyński, trener z Brodów.

ALIT OŻARÓW - ZDRÓJ BUSKO-ZDRÓJ 4:1 (0:1)

Bramki: Michał Kamiński 50, 65, Piotr Frańczak 68, Konrad Zdybski 78 - Hubert Drej 15.

Alit: Wareliś - Ziółkowski, Zięba, Zdybski, Ponikowski (85. Kończyk) - Sorbian, Hura, Kamiński, Cholewiński - Rzepa, Frańczak (76. Dwojak).

Zdrój: Rybiński - Fudalewski, Łękawski, Kula, Pedrycz - Mączyński, Kosela, Trela, Bandura (65. Krupa) - Sikorski (55. Dytkowski), Drej.

Sędziował: Albert Binkowski.

- Gdyby nie dobrze Paweł Rybiński w bramce, goście mogli przegrać wyżej - relacjonował trener gospodarzy Jarosław Lipowski.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę. W 80 min. czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie dostał Norbert Kula.

OLIMPIA POGOŃ STASZÓW - NIDZIANKA BIELINY 4:1 (2:1)

Bramki: Krzysztof Baczewski 11, Kamil Stawiarski 40, Krystian Rzepa 75, Damian Belusiak 85 -Mateusz Pindral 4.

Olimpia: Reczek - Pitek (60. Kaczmarczyk), Baczewski, R. Merchut, A. Merchut - Rzepa, Gruszczyński (60. Zaliński), Walasek (75. Kuranty), Krakowiak - Malec, Stawiarski (80. Belusiak).

Nidzianka: Woźniak - Maciejski (63. Chaba), Boleń, Satro, Gałka - P. Gawęcki (75. S. Sot), Staniec, Buras (55. B. Sot), Dudzik - Pindral, Sito (85. Kobyłecki).

Sędziował: Maciej Smolanko.

Nidzianka zaskoczyła gospodarzy na początku, ale... - Już do przerwy udało się odwrócić losy spotkania. Po zmianie stron przypieczętowaliśmy zwycięstwo - podsumował Jacek Kuranty, trener Olimpii.

UNIA SĘDZISZÓW - HETMAN WŁOSZCZOWA 2:1 (2:0)

Bramki: Grzegorz Samburski 10, 40 - Grzegorz Małek 72.

Unia: Szota - K. Żebrowski, D. Żebrowski, Krupa, Cielebała - Ślęzak (75. Nartowski), Zacharski, Sęk (85. Bratek), Rejowski - Samburski, A. Brożek.

Hetman: Krakowiak - G. Małek, Chuptyś, M. Małek, Cegieła - Oduliński (67. T. Matuszewski), Wroński, Bugaj (46. Rajczykowski), Michałek - Rak (67. Lipniak), Orzeł.

Sędziował: Krzysztof Piekarski.

Unia zanotowała bardzo dobrą pierwszą połowę. Po przerwie, przy stanie 2:1 dla gospodarzy ich bramkarz Sebastian Szota obronił jednak rzut karny, wykonywany przez Łukasza Orła.

Jedenastka kolejki

Sebastian Szota (Unia Sędziszów) - Łukasz Kowalski (GKS Rudki), Krzysztof Baczewski (Olimpia P. Staszów), Paweł Jaworek (ŁKS Łagów), Michał Bała (Wierna Małogoszcz) - Roman Babin (Neptun Końskie), Marcin Kołodziejczyk (Wierna), Michał Kamiński (Alit Ożarów) - Krystian Zaręba (Naprzód Jędrzejów), Michał Smolarczyk (Wierna), Grzegorz Samburski (Unia).

NEPTUN KOŃSKIE - PARTYZANT RADOSZYCE 3:0 (1:0)

Bramki: Karol Armata 30, Dominik Szymkiewicz 60, Roman Babin 85.

Neptun: Herda - Sztandera, Wojna, Prus-Niewiadomski, Majchrzak - P. Gardynik (74. Cieślik), Szymkiewicz, Niebudek (65. Sroka), Pilarski (70. Kos) - Armata, Babin.

Partyzant: M. Mazur - Gołuch, Zagdan, Miśtal, Stawiak (80. Grudzień), Papros - Korol, Nieszporek (46. Mazur), Opara, Jaśkiewicz (88. Staciwa) - Snoch (60. Kopyciński).

Sędziował: Adrian Leszczyński.

Goście od 38 minuty występowali w dziesiątkę, drugą żółtą kartkę dostał Ukrainiec Andrij Korol.

ŁKS GEORYT ŁAGÓW - TS 1946 NIDA PIŃCZÓW 1:0 (0:0)

Bramka: Szymon Bochniak 75.

ŁKS: Majcherczyk - Wójcik, Basąg, Jaworek, Brudek (76. M. Pustuła) - Kita, Szmalec, Piotrowicz (60. Bochniak), Stachura (46. Bujakowski) - Malinowski (85. Kowalski), Fryc.

Nida: Ciemiera (87. Zając) - Kempkiewicz, Mika, Szafraniec (75. Garula), Bisikiewicz - Karasek, Sobczyk, Sadowski, Łuszcz (80. Łyżwiński) - Gajda, Ryński.

Sędziował: Damian Muchacki.

- Mecz był wyrównany. Okazaliśmy się o tę jedną bramkę lepsi - ocenił trener ŁKS Krzysztof Dziubel.

KLIMONTOWIANKA KLIMONTÓW - GKS RUDKI 1:3 (1:0)

Bramki: Jakub Sulima 20 - Łukasz Kowalski 54, Robert Radek 60, Sebastian Salwerowicz 74.

Klimontowianka: Dudek - Rzeszutek, Wróbel, Nowak, Krawczyk - Orłowski (72. Pyrza), Szymański (62. M. Miłek), Franus, Chwała (70. Papka) - Baran (62. Wójciak), Sulima.

GKS: Wróblewski - Trestka (46. Bednarski), Ł. Kowalski, Kołodziejski, Dawidowicz - B. Wiecha (62. Salwerowicz), Borowiec, Barucha (80. Piekarz), Zakrzewski - D. Kowalski (58. Kosmala), Radek.
Sędziował: Piotr Kosiela.

- Przełomowym momentem była dla nas ładna bramka z "główki" Kowalskiego. Liczę, że ta wygra da nam więcej pewności siebie - wspominał Dariusz Świetlik, trener Rudek.

LUBRZANKA KAJETANÓW - NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 0:1 (0:0)

Bramka: Krystian Zaręba 77.

Lubrzanka: Zieliński - Kundera, Zawierucha, K. Bracha, Maciejewski - Bożęcki, Sosiński, Skrzyniarz, Majchrzyk (80. Cedro) - M. Bracha, Zwierzyński (65. Jas).

Naprzód: Kwiecień - Czarnecki (35. Radwański), Olszewski, Maciejewski, Rybicki - Sputo (88. Karpiński), Butenko (63. Iwański), Matan, Osman (70. Owczarek) - Zaręba, Kulesza.
Sędziował: Tomasz Kondrak.

Gościom dał punkty Krystian Zaręba. Popularny "Zośka" wykorzystal podanie Jarosława Owczarka.

Najlepsi strzelcy: 3 - Mateusz Pindral (Nidzianka), 2 - Hubert Drej (Zdrój Busko-Zdrój), Mateusz Fryc (ŁKS Georyt Łagów), Michał Kamiński (Alit Ożarów), Artur Kidoń (KamiennaBrody), Marcin Kołodziejczyk (Wierna Małogoszcz), Robert Radek (GKS Rudki), Michał Smolarczyk (Wierna), Krystian Zaręba (Naprzód).

W następnej kolejce, 30 sierpnia: Naprzód - Alit, Rudki - Lubrzanka, Nida - Klimontowianka, Partyzant - Łagów, Nidzianka - Neptun, Kamienna - Unia, Zdrój - Wierna, Hetman - Olimpia - przełożony na 2września. Zaległy, 26 sierpnia: Partyzant - Pogoń.