Sparta wygrała z Beskidem Andrychów. To historyczny wynik

(KAR)
Sparta Kazimierza Wielka wygrała z Beskidem Andrychów w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Stanisław Owca, Sparta Caffaro:

- Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza. Oprócz sytuacji, po których padły bramki, mieliśmy jeszcze trzy, których nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie, mimo, że graliśmy w przewadze, to nasza gra wyglądała gorzej.

Sparta Caffaro Kazimierza Wielka - Beskid Andrychów 4:2 (3:0). Bramki: 1:0 samobójcza 2 min., 2:0 Krzysztof Kozieł 27, 3:0 Mateusz Wołowski 44, 3:1 Maciej Stróżak 53, 4:1 Patryk Oleksa, 4:2 Stróżak 87.

Sparta Caffaro: Iliński 5 - Kret 5, Czajka 6, Tyrpuła 5, Oleksa 6 - Pamintasu 4 (58. Kawula 3), Drame 5, Downar-Zapolski 6, Poniedziałek 5 (63. Dziwiszewski 3) - Wołowski 5 (80. Wąż 1), Kozieł 6.

Beskid: Szarek - Śliwa, Kowalski, Jurczak, Talaga - Marczyński, Karcz, Kaczmarczyk, Gala - Młynarczyk, Stróżak.

Kartki: czerwona: Marczyński (49 min., Beskid - za faul); żółte: Oleksa, Iliński (Sparta Caffaro); Karcz, Stróżak, Młynarczyk (Beskid). Sędziował: Jacek Kubicki (Kielce). Widzów: 300.

W niedzielnym spotkaniu, Sparta Caffaro po raz pierwszy zagrała w Kazimierzy Wielkiej, gdzie zakończyła się modernizacja stadionu.

Mecz od początku ułożył się dobrze dla gospodarzy, bo już w 2 minucie po samobójczym trafieniu gracza gości, prowadzili oni 1:0. Do przerwy bramki zdobyli jeszcze Krzysztof Kozieł i Mateusz Wołowski. Szanse na zdobycie bramek w tej części pojedynku mieli jeszcze Pape Drame i Jakub Downar-Zapolski. W drugiej połowie Sparcie Caffaro udało się podwyższyć prowadzenie, po trafieniu nowo pozyskanego Patryka Oleksy. Ostatecznie kazimierski zespół zwyciężył 4:2.