Klasa A, grupa 1. Hat trick Sebastiana Blicharskiego z Piasków

Kamil Markiewicz
Sebastiana Blicharskiego zdobył trzy bramki dla Piaskowianki Piaski, która pokonała u siebie Victorię Mniów 4:3.

Astra Piekoszów - MSS-Klonówka Masłów 1:0 (0:0)

Bramka: Maksymilian Parszewski 75.

Astra: Attia - Malarczyk, Jaroszenko, Mularczyk (65. A. Rudnicki), T. Rudnicki, Jarosiński - Kotwica (90. Bodzioch), Parszewski (75. Snoch), M. Blicharski, Trojanowski - Kryczka (85. Podstawa).

GLKS Fałków - Dąb Nagłowice 2:2 (1:0)

Bramki: Michał Fornal 17, Sebastian Milcarz 75 - Sebastian Nowak 64, Marcin Motyczyński 85.

Skała Tumlin - Partyzant Wodzisław 1:1 (1:1)

Bramki: Piotr Solnica 25 - Przemysław Bugajski 30.

W 40 minucie Piotr Solnica ze Skały nie wykorzystał rzutu karnego.

Bucovia Bukowa - AZS Politechnika Świętokrzyska **Kielce 5:0 (1:0)**

Bramki: Radosław Wilk 45 z karnego, Michał Jamrozik 67 z karnego, 71, Mateusz Nowak 73, Konrad Stefańczyk 77.

Bucovia: Chojnecki - Jędrzejak, Jamrozik, Szczepara (80. Giemza), Stefańczyk - Jaskólski - Ptak (46. Nowak), Sójka, Wilk, M. Bąk (46. Sielecki) - Ł. Bąk (71. R. Tatar).

W 31 minucie Łukasz Bąk z Bucovii nie wykorzystał rzutu karnego. - Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie zagraliśmy nieskutecznie. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie - mówił Tomasz Tatar, trener Bucovii.

Piaskowianka Piaski - Victoria Mniów 4:3 (3:1)

Bramki: Sebastian Blicharski 8, 22, 38, Rafał Krzysztofik 69 - Mateusz Krężołek 20, 75, Mateusz Łukasiewicz 70.

Piaskowianka: Zimny - Sieradzki, Butenko, Mróz, Koprowski - Harłap (60. Kuśmierek), Szmalec (55. Stępień), Krzysztofik, Zygan, Szymański - Blicharski (75. Kośmider).

- Bardzo chcieliśmy wygrać po serii niepowodzeń. To co zaplanowaliśmy, zrealizowaliśmy - mówił Grzegorz Opara, trener Piaskowianki.

Nida Sobków - Samson Samsonów 3:0 (1:0)

Bramki: Konrad Adamczyk 11, Piotr Ogonowski 51, Rafał Woliński 54.

Nida: Motyczyński - Sułek, Laskowski, P. Adamczyk, Maniara - Ksel, Stępień (65. Kaczor), Piwowar (85. Karczewski), Woliński (87. Wierzbicki) - K. Adamczyk, Ogonowski (65. Kramer).

- Goście mieli tylko jedną groźną okazję, po której trafili w poprzeczkę. Całe spotkanie przebiegało pod nasze dyktando - mówił Karol Janicki, trener Nidy.

Zryw Skroniów - Piast Chęciny 2:1 (2:0)

Bramki: Sebastian Koncewicz 23, Konrad Dzwonek 35 - Marcin Ziopaja 66.

Zryw: J. Koncewicz - Segieta, S. Koncewicz, Kocełak, Kwapisz - Niedziela (75. Fendrych), Dzwonek, Pańtak, Ziółkowski (72. Faryna) - Łoboda (65. Magiera), Stańczyk (85. Pawlikowski).

Gospodarze grali w osłabieniu od 82 minuty. Za dwie żółte kartki czerwony kartonik otrzymał Konrad Dzwonek. - Był to niesamowicie ostry mecz, na granicy brutalności. Po zdobyciu bramki przez gości na boisku robiło się nerwowo. Całe szczęście udało nam się utrzymać prowadzenie go końca spotkania - powiedział Mariusz Kośmider, trener Zrywu.

Lechia Strawczyn - Sokół-Nordkalk Rykoszyn 1:1 **(0:0)**

Bramki: Dominik Kasprzyk 90+3 - Mariusz Karbownik 57.

Najlepsi strzelcy: 8 - Albert Zajęcki (Lechia), 7 - Cezary Zarzycki (MSS-Klonówka), Mateusz Krężołek (Victoria).