Tarnobrzeg > Pracownicy i ochroniarze staną przed sądem

  Tarnobrzeg > Pracownicy i ochroniarze staną przed sądem

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jeszcze w tym tygodniu do sądu trafi akt oskarżenia dziesięciu mężczyzn, którzy - jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu - przez kilka miesięcy okradali firmę Fenix Metals z Tarnobrzega. Na ławie oskarżonych zasiądą pracownicy firmy, ochroniarze i pracownicy punktów skupu złomu.

  Stroną pokrzywdzona w tej sprawie jest firma Fenix Metals, zajmująca się odzyskiem cyny i ołowiu ze złomu. Na pomysł łatwego zarobienia niemałych pieniędzy wpadło czterech pracowników tej spółki oraz kolega jednego z nich. Jak ustalono w czasie śledztwa, mężczyźni wynosili z zakładu pracy półfabrykaty cynowo-ołowiane, które następnie trafiały do kilku punktów skupu złomu. Punkty takie mieściły się w rejonie Tarnobrzega, pod Sandomierzem oraz koło Jarosławia.
  Aby uniknąć wpadki, złodzieje w swój przestępczy proceder zaangażowali dwóch pracowników firmy ochroniarskiej, strzegącej Fenix Metals.
  W czasie ich zmiany trefny towar był wywożony z zakładu. Stróże prawa przeszukali punkty skupu złomu. Zabezpieczono tam pół tony skradzionych z firmy wyrobów cynowo-ołowianych. Właściciele punktów doskonale wiedzieli, że skupują trefny towar.

  Czterej pracownicy Fenix Metals - Bogdan Cz., Leszek K., Paweł P. i Krzysztof G. oraz kolega jednego z nich, usłyszeli zarzut dokonania kradzieży. Dwaj ochroniarze - Robert H. i Zbigniew K. podejrzani są o pomocnictwo w dokonaniu kradzieży. Trzem pracownikom punktów skupu złomu - Marianowi Cz., Grzegorzowi T. i Pawłowi K. prokurator przedstawił zarzuty paserstwa.
  - Akt oskarżenia już jest niemal przygotowany i kwestia najbliższych dni, aby trafił do sądu - mówi Marek Skrzyński, szef Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo