Region > Jedna obwodnica ocalona

  Region > Jedna obwodnica ocalona

  /Ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Sejm uchwalił w piątek budżet państwa na rok 2008. Tylko jedna ze zgłoszonych do projektu budżetu poprawek dotyczących inwestycji regionalnych weszła do ustawy budżetowej. Jest to obwodnica Rzeszowa. A poza tym blisko 600 milionów złotych na inne inwestycje w naszym województwie.

  Podkarpaccy posłowie z rządzącej Platformy Obywatelskiej uważają, że trzeba było śpieszyć się z uchwaleniem budżetu.
  - Gdyby ambitni posłowie z każdego regionu wprowadzali poprawki, to prace trwałyby bez końca - mówi Elżbieta Łukacijewska. - Każdy region ma jakieś interesy.
  Natomiast poseł Tomasz Kulesza, z zawodu nauczyciel, za najważniejszy uważa fakt, że w budżecie przewidziano podwyżki dla nauczycieli.

  Posłowie PO uważają, że ich koledzy z Prawa i Sprawiedliwości zrobili przy okazji uchwalania budżetu teatr, głosując przeciwko projektowi, który sami opracowali. Przepadły wnioski dotyczące m.in. przejścia granicznego na lotnisku w Jasionce oraz Ośrodka Szkolenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.
  - Problem kształcenia pilotów to sprawa ogólnopolska, nie dotyczy tylko Politechniki Rzeszowskiej, ale wielu innych ośrodków - mówi Łukacijewska. - Rozmawialiśmy w tej sprawie z ministrem.

  Koszt budowy całej obwodnicy Rzeszowa to 130 milionów złotych. Większość działek pod budowę jest już wykupiona, w 2008 roku ma być uzyskane pozwolenie na budowę. Jak poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Tadeusza Ferenca, 30 milionów złotych pozwoli na rozpoczęcie pierwszych prac. Ponadto w budżecie są pieniądze na kilka innych obwodnic, m.in. Ropczyc, a także środki na budowę autostrady A4.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo