Region > Ciąg dalszy procesu byłych prezesów klubów...

  Region > Ciąg dalszy procesu byłych prezesów klubów piłkarskich z Jeżowego i Zdziar

  Zdzisław SUROWANIEC

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wszystko wskazuje na to, że będzie dalszy ciąg procesu byłych prezesów klubów piłkarskich z Jeżowego i Zdziar. Prokuratura poprosiła o uzasadnienie wyroku, co prawdopodobnie oznacza złożenie apelacji od wyroku.
  Wyrok zapadł przed tygodniem w sądzie w Nisku. Edward Ch. były prezes klubu piłkarskiego w Jeżowem, a obecny sekretarz piłkarskiego podokręgu w Stalowej Woli oraz Jerzy P. - były prezes klubu w Zdziarach, zostali uznani winnych próby przekupstwa zawodników ze Zdziar. Sąd wymierzył im karę po 1600 złotych.

  Prokurator domagał się kary pozbawiania oskarżonych wolności w zawieszeniu, zakazanie głównemu oskarżonemu czyli Edwardowi Ch. sprawowania funkcji w organizacjach i związkach sportowych, kary pieniężnej oraz podania wyroku do publicznej wiadomości.

  Jednak w ustnym uzasadnieniu sąd uznał za "czyn mniejszej wagi" próbę przekupstwa, polegającą na obietnicy przekazania zawodnikom ze Zdziar najpierw siedmiuset złotych, a potem jednego tysiąca w zamian za odpuszczenie meczu ze Spartą Jeżowe.

  - Być może także obrońca skazanych przyśle prośbę o uzasadnienie wyroku. Dziś mija termin złożenia takiego wniosku, ale liczy się data stempla pocztowego - powiedziała nam wczoraj sędzia Grażyna Bizoń.

  Tymczasem na oficjalnej stronie Piłkarskiego Podokręgu w Stalowej Wioli wisi od piątku oświadczenie Edwarda Ch., który zapewnia, że nie był w szatni przed meczem, ani po rozgrzewce na boisku u zawodników LZS Zdziar i z żadnym z nich nie rozmawiał. "Prawdą jedynie jest to, że byłem w ubikacji w przerwie meczu.... bo mi się chciało" - napisał.

  Tymczasem jak w postępowaniu przygotowawczym zeznawali wszyscy piłkarze oraz jak zdecydowana większość z nich potwierdziła w sądzie, właśnie w ubikacji przekazana im została korupcyjna propozycja.

  W oświadczeniu Ch. słowem nie wspomniał o wyroku uznającym go winnym, karze, jaką sąd na niego nałożył. Za to podziękował "wszystkim Prezesom Klubów Podokręgu za wsparcie, poparcie poprzez uczestnictwo na spotkaniu Noworocznym, bieżącej pracy w tej nieprzyjemnej dla mnie a bardzo medialnej sprawie".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo