Stalowa Wola > Maszyna z HSW-Zakładu Zespołów Mechanicznych...

  Stalowa Wola > Maszyna z HSW-Zakładu Zespołów Mechanicznych wśród najlepszych

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowoczesna kruszarka przed halą spółki.

  Nowoczesna kruszarka przed halą spółki. ©Z. Surowaniec

  Nowoczesna kruszarka przed halą spółki.

  Nowoczesna kruszarka przed halą spółki. ©Z. Surowaniec

  Chroniona patentem

  Chroniona patentem


  Kruszarka Rockster model R900 i R800 ma nowoczesną konstrukcję. Zastosowano w niej innowacyjny, chroniony patentem system wymiany młynów kruszących, pozwalający przebudować maszynę udarową na szczękową i odwrotnie w ciągu zaledwie czterech godzin. Opcja ta pozwala użytkownikom na zastosowanie kruszarek Rockster w bardzo szerokim zakresie.  Kruszą asfalt, beton, cegły i gruz, radzą sobie z rozdrabnianiem granitu. Produkcję kompaktowych kruszarek udarowo-szczękowych na podwoziu gąsienicowym rozpoczął HSW-Zakład Zespołów Mechanicznych w Stalowej Woli.

  Produkcja tych nowoczesnych maszyn była możliwa dzięki nawiązanej współpracy z austriacką firmą Kormann Rockster Recycler GMBH. Na ten i przyszły rok firmy podpisały kontrakt na produkcję 50 sztuk kruszarek.

  - Tym nowym typem maszyny trafiamy w niszę rynkową - stwierdza prezes ZZM Krzysztof Brzozowski. - Oprócz maszyn już zakontraktowanych, mamy nadzieję na znaczne zwiększenie zamówień. Moim celem było uruchomienie produktu, który będzie stabilizował produkcje w naszej spółce. Wygląda na to, że moje marzenie się spełniło - dodał.

  Warto przypomnieć, że po okresie kryzysu w latach 2001-2005 HSW - Zakład Zespołów Mechanicznych osiąga dodatki wynik finansowy, a dynamika przyrostu produkcji z 41 sztuk maszyn w 2005 roku sukcesywnie rośnie. W 2007 roku wyprodukowano 80 sztuk maszyn. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. Zmówienia sięgają 142 sztuk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo