Kolbuszowa > Będą nowe mieszkania komunalne

  Kolbuszowa > Będą nowe mieszkania komunalne

  PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Komisja Finansów i Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Kolbuszowej zatwierdziła już ostateczną lokalizację bloku komunalnego, który ma powstać w tym mieście.

  Budynek stanie przy ulicy Wojska Polskiego. W 32 mieszkaniach swoje cztery kąty znajdą głównie rodziny, które stać będzie na czynsz. Pierwsi mieszkańcy pojawią się w nich już w 2010 roku.
  Budynek będzie miał cztery klatki. Z zewnątrz ma to być ładny i estetyczny blok - zapewnia Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej: - Mieszkańcy już od dawna alarmowali, że jest pilna potrzeba zbudowania bloku dla rodzin, których nie stać na kupno mieszkania od spółdzielni.

  TBS TO NIE DLA NAS
  Władze miasta rozważały wiele możliwości, między innymi związaną z towarzystwem budownictwa socjalnego. - Ale szybko się okazało, że to nie jest dobre wyjście. Analizowaliśmy sytuację, jaka ma miejsce w Ropczycach i okazało się, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie jest dla nas. To jest wyjście drogie, także dla najmujących. Płaci się czynsz, ale spłaca się także kredyt. Wydatki są, więc znaczne, a najmujący nie staje się nigdy właścicielem mieszkania. Koniec końców to dobre dla nieźle zarabiających - tłumaczy Zuba.

  Budowa nowego bloku ruszy najprawdopodobniej w przyszłym roku. Pierwsi mieszkańcy pojawią się w nim już prawdopodobnie w 2010 roku - Oczywiście trzeba pamiętać, że wiele zależy od tempa prac, które nigdy nie jest do końca przewidywalne. Poza tym nie wiemy ile będę kosztować materiały budowlane w 2009 roku. Na razie zakładamy, że zbudowanie metra kwadratowego bloku będzie kosztować w granicach 2,5 tysiąca złotych - szacuje burmistrz Zuba.

  Obecnie gmina posiada około 80 mieszkań komunalnych. Tymczasem stale wydłuża się liczba oczekujących na takie lokum. W tej chwili jest około 30 rodzin. Ale są też takie, które warto przenieść z budynku przy ulicy Kolejowej.
  - Tam mieszkają rodziny, które poradziłby sobie z płaceniem czynszu w nowym bloku komunalnym, ale teraz mieszkają w budynku, gdzie są wspólne kuchnie i łazienki. Właśnie chociażby to kwalifikuje ten budynek do przekształcenia w socjalny - tłumaczy burmistrz Zuba.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo