Czarni Połaniec przegrali ze Stalą Stalowa Wola
Czarni Połaniec przegrali ze Stalą Stalowa Wola Krzysztof Nowaliński
W weekend 29-30.04.2023 grała piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę.

Gra piłkarska 3. liga. 29-30.04.2023. Sprawdź wyniki i tabelę

Cracovia II Kraków - Korona II Kielce 1:4 (0:2)
Bramki: Maksymilian Kiełb 36 z karnego, Hubert Szulc 42, Piotr Lisowski 59, 1:3 Miłosz Strzeboński 82 (samobójcza), 1:4 Szymon Płocica 90.
Cracovia II: Madejski – Siplak , Bracik, Bociek – Stachera, Budziński (62 Gut), Jodłowski (46 Ogorzały), Zaucha (46 Pieńczak) – Myszor (46 Mróz), Kapek (46 Wiśniewski) – Strózik.
Korona II: Sandach – Sylwestrzak, Kiełb, D. Lisowski – Kośmider (60. K. Turek), Shinonaga, Konstantyn (73 R. Turek), P. Lisowski (82. J. Rybus), Bojańczyk (60. Strzeboński), Zwoźny - Szulc (82. Płocica).
Sędziował: Maciej Kuropatwa (Ruda Śląska).
Żółta kartka: Budziński.
Czerwona kartka: Bociek (34, Cracovia II).
Widzów: 100.

Piłkarze Korony II do bólu wykorzystali błędy krakowian. Najpierw Boćka, który chcąc ratować zespół od starty bramki, zatrzymał piłkę ręką i zobaczył czerwona kartkę. A potem rozluźnienie w obronie wykorzystał finalizując kontratak. Fatalnie więc skończyła się I połowa, której początek był dobry w wykonaniu podopiecznych trenera Kality – Kapek główkował minimalnie niecelnie, podobnie Strózik, a strzał Budzińskiego został zablokowany.

-Mieliśmy plan i udało się go zrealizować. Trochę ułatwiła nam zadanie czerwona kartka. Musimy zacząć punktować i oby to był ten mecz, od którego zaczniemy wygrywać. Cieszę się, że wygraliśmy na trudnym terenie, z takim rywalem

- powiedział Mariusz Ludwinek, trener Korony II Kielce.

Podlasie Biała Podlaska - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 2:2 (1:1)
Bramki: Damian Lepiarz 9, Jarosław Kosieradzki 83 - Michał Nawrot 16, Oleksij Maidanevych 67.
KSZO: Burek - Maidanevych, Jarzynka, Mężyk, Zdyb (63 Mazurek) - Brągiel, Nawrot, Dumaniuk (63 Bełczowski), Dziubiński (63 Lipka), Kafel - Chernii (79 Mażysz).
Sędziował: Kamil Chmielewski (Warszawa)
KSZO niespodziewanie przegrywał od 9 minuty meczu - Jakuba Burka pokonał Damian Lepiarz. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, bo już w 11 minucie stan meczu wyrównał Michał Nawrot. Do przerwy nie padło więcej goli, a na bramki kibice musieli czekać do 67 minuty. Po dośrodkowaniu Kamila Bełczowskiego, Oleksij Maidanevych z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce. Gospodarze wyrównali w 83 minucie spotkania, za sprawą trafienia Jarosława Kosieradzkiego. Zespół Rafała Wójcika nie zdążył już przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Wyrównany mecz, trochę pechowa bramka w końcówce. Bardzo dużo nas ten mecz kosztował fizycznie, bo w środę graliśmy mecz z dogrywką w pucharze. Przeciwnik wydawał się trochę świeższy. Całościowo remis jest sprawiedliwy

- powiedział Rafał Wójcik.

Stal Stalowa Wola - Czarni Połaniec 2:1 (1:1)
Bramki: Jakub Banach 31, Jakub Kowalski 72 - Krystian Kardyś 26.
Czarni: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń - Kardyś (84 Żądło), Kałaska, Galara, Wiktor (75 Wątróbski) - Banik (75 Gębalski), Martinez.
Żółte Kartki: Ziarko, Wydra, Olszewski, Wojtak - Bawor, Wiktor, Misztal.
Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice)
Do Stalowej Woli przyjechała rewelacja rundy wiosennej - zespół Czarnych Połaniec. Drużyna Michała Szymczaka, ku zaskoczeniu wszystkich, jako pierwsza zadała cios. W 26 minucie na prowadzenie gości wyprowadził Krystian Kardyś. 5 minut później do wyrównania doprowadził zespół Ireneusza Pietrzykowskiego, a bramkę zdobył Jakub Banach. W 72 minucie spotkania gospodarze wykorzystali rzut karny. Marcina Wieczerzaka pokonał Jakub Kowalski. Wynik utrzymał się do końca meczu i druga wiosenna porażka Czarnych stała się faktem.

Na temat sędziowania nie będę się wypowiadał. Jeżeli chodzi o mecz, to zagraliśmy dobre spotkanie, na niewiele pozwoliliśmy naszym przeciwnikom i szkoda tej porażki

- powiedział Michał Szymczak, trener Czarnych.

Wisła Sandomierz - Chełmianka Chełm 2:2 (1:2)
Bramki: Lionel Abate 18, 55 z karnego - Vladyslaw Bobrow 36, Jakub Knap 42
Wisła: Jabłoński - Cichoń (46 I. Wódz), Sudy, Krajewski, Bik (88 Bień) - Michalczyk (46 Kotalczyk) Furman (70 Kościółek), Szczypek - Wyjadłowski, Abate, Uciński (46 J. Wódz).
Bohaterem spotkania w zespole gospodarzy był strzelec dwóch goli Lionel Abate, który w 18 minucie otworzył wynik spotkania. Goście zdobyli dwa gole po stałych fragmentach gry i do przerwy prowadzili, ale 10 minut po rozpoczęciu drugiej części meczu, Abate wykorzystał rzut karny.
- Szkoda, że nie udało się wygrać, bo dwa stałe fragmenty gry zaważyły. W pewnym momencie mogliśmy prowadzić nawet 2:0, ale Leo nie wykorzystał dobrej sytuacji. Próbujemy grać do końca o jak najlepsze wyniki, więc jest niedosyt - powiedział trener Wisły Robert Chmura.

KS Wiązownica - Wisłoka Dębica 3:0 (1:0)
Bramki: Kacper Chełmecki 19, 72, Sebastian Rak 90+1.

Unia Tarnów - Wieczysta Kraków 1:3 (0:2)
Bramki: Artur Biały 74 - Patrik Misak 26, Radosław Majewski 30, Manuel Torres 56.

Lublinianka Lublin - Avia Świdnik 0:3 (0:0)
Bramki: Wojciech Kalinowski 64, Adrian Popiołek 79, Tomasz Zając 90.

Orlęta Radzyń Podlaski - Podhale Nowy Targ 3:2
Bramki: Tafara Madembo 35, Paweł Chaliadka 41, Arkadiusz Maj 63 - Hubert Antkowiak 7, 90+3.

Sokół Sieniawa - ŁKS Łagów walkower 3:0.

• 1. Wieczysta Kraków 26 56 61-25
  • 2. Stal Stalowa Wola 26 55 45-24
  • 3. Avia Świdnik 26 48 38-19
  • 4. Cracovia II Kraków 26 43 57-34
  • 5. KSZO 1929 Ostrowiec Św. 26 43 46-28
  • 6. Orlęta Radzyń Podlaski 26 39 37-39
  • 7. Podlasie Biała Podlaska 26 37 37-32