Piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali 2:3 w Fortuna Pucharze Polski z Polonią w Warszawie i odpadli z rozgrywek

Stanisław Wróbel
W czwartek w Warszawie przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Fortuna Pucharze Polski zmierzyli się występująca w 1.Lidze Polonia Warszawa z grającą w 3.Lidze Siarką Tarnobrzeg. Był to 11 pojedynek obu klubów. Polonia Warszawa wygrała z Siarką 3:2. Do przerwy było 2:0.

Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 3:2(2:0)

Składy:
Siarka Tarnobrzeg: Zoch - Woś, Bierzało, Wicki(69 Szymocha), Sulkowski, Kaliniec,Kumorek, Feret, Cichocki(79 Mróz), Krzysztofek, D.Lisowski(69 Prusiński)
Polonia Warszawa: Lemanowicz - Mikołajewski, Majsterek, Wełna, Pawłowski, J.Piątek, Ł.Piątek, Zawistowski, Kluska, Wojciechowski, Tomczyk

W 22 minucie Piłkarze Polonii Warszawa zdobywają bramkę po rzucie rożnym, prowadzą 1:0.

W 41 minucie drugi gola dla Polonii Warszawa, popularne Czarne Koszule prowadzą już 2:0. Gola strzelił Paweł Tomczyk.

Do przerwy 2:0 dla gospodarzy.

W 61 minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył dla Siarki Piotr Cichocki.

Kontaktowa bramka sprawiła ,że Siarka ruszyła do ataku.

W 67 minucie Polonia zdobywa gola - jest 3:1

W doliczonym czasie gry na 3:2 strzela Krzysztofek.

Ostatecznie Polonia Warszawa wygrywa z Siarką Tarnobrzeg 3:2. Awans do kolejnej rundy dla Polonii ale Siarka zaprezentowała się w stolicy całkiem przyzwoicie.

To jedenasty w historii mecz Siarki z Polonią. Bilans bezpośrednich spotkań to pięć zwycięstw Siarki Tarnobrzeg i pięć wygranych Polonii Warszawa. W ostatnim sezonie oba klubu grały w 2.Lidze, dwa spotkania zakończyły się zwycięstwem zespołu z Warszawy 3:1. Sezon zakończył się awansem Polonii i spadkiem Siarki.

Po spadku Siarkę opuściło 17 zawodników, a w ich miejsce przyszło 14. Posadę trenera zachował natomiast Dariusz Kantor, który pracuje w Siarce od 13 kwietnia 2023 roku.

W ostatni weekend Siarka Tarnobrzeg miała grać u siebie z Sokołem Sieniawa w pierwszym ligowym meczu sezonu 2023/2024 w 3.Lidze ale do meczu nie doszło z powodu złego stanu boiska.

Drużyna prowadzona przez Dariusza Kantora mogła przystąpić do meczu w Okręgowym Pucharze Polaki. Mecz ze Strzelcem Dąbrowica na jego boisku zakończył się zwycięstwem Siarki 7:0.

W Siarce Tarnobrzeg i Polonii Warszawa grało wielu znanych piłkarzy jak Tomasz Kiełbowicz, Łukasz Paulewicz, Piotr Tyburski, Marcin Bochenek, Rafał Parobczyk, Marcin Truszkowski, Szymon Lewicki.

Siarka Tarnobrzeg - Polonia Warszawa, historia starć

• 1991/92 – Siarka - Polonia Warszawa 2:1. Gole dla Siarki: Tyburski (karny), Kobylański
  • 1991/92 – Polonia Warszawa - Siarka 0:3. Kobylański, Buczek, Kucharski
  • 1993/94 – Siarka - Polonia Warszawa 0:2
  • 1993/94 – Polonia Warszawa - Siarka 2:1, Kiełbowicz
  • 1994/95 – Siarka - Polonia Warszawa 2:0 , Białek - dwie bramki
  • 1994/95 – Polonia Warszawa- Siarka 2:1 , Wilk
  • 2016/17 – Polonia Warszawa - Siarka 2:2, Koczon, Żebrakowski
  • 2016/17 – Siarka - Polonia Warszawa 1:0, Sylwestrzak