Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 0:0 w meczu drugiej ligi. Zobacz zdjęcia

Kamil Górniak, Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola tylko zremisowała z Olimpią Elbląg
Stal Stalowa Wola tylko zremisowała z Olimpią Elbląg Marcin Radzimowski
W sobotę 13 kwietnia Stal Stalowa Wola zremisowała 0:0 mecz 28. kolejki drugiej ligi z Olimpią Elbląg. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.

Stal Stalowa Wola zremisowała z Olimpią Elbląg w drugiej lidze

Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 0:0
Stal: Smyłek - Uran, Kowalski (83. Zaucha), Oko, Furtak, Ziarko, Mydlarz (46. Imiela), Soszyński (69. Wiktoruk), Sukiennicki, Chełmecki (69. Górski), Klisiewicz (56. Strózik).
Olimpia: Witan - Bartoś, Sarnowski, Kuczałek, Mruk, Fiipczyk (63. Kozera), Sagnowski (81. Gabrych), Danilczyk, Spychała (63. Jóźwicki), Yatsenko (63. Stefaniak), Żak.
Żółte kartki: Urban - Kuczałek, Danilczyk, Spychała.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Pierwsza część sobotnich zawodów w Stalowej Woli nie zachwyciła. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, brakowało klarownych okazji bramkowych, ale i nawet celnych strzałów. Goście właściwie dopiero pod koniec pierwszej połowy zaatakowali bramkę zielono-czarnych. W 38. Minucie piłkę w polu karnym Stali otrzymał Kamil Bartoś, ale jego uderzenie zostało przyblokowane i goście wywalczyli tylko rzut rożny.

Stalówka z kolei grała więcej piłką, lecz najlepszą okazję miał w 25. minucie Kacper Chełmecki. Po kontrze zawodnik Stali uderzył technicznie i z najwyższym trudem piłkę odbił Andrzej Witan. Uderzać na bramkę Olimpii próbowali Lucjan Klisiewicz czy bardzo aktywny Olivier Sukiennicki, lecz nie były to celne próby.

Po zmianie stron nieco lepiej wyglądali goście. W 52. minucie zrobiło się groźnie, lecz górą okazał się Mikołaj Smyłek. Stal próbowała zdobyć gola, lecz brakowało jej szczęścia. Blisko byli Adam Imiela czy Arkadiusz Ziarko, lecz nie udało się skierować piłki do siatki. W 82. minucie Dominik Kozera stanął oko w oko ze Smyłkiem, lecz fatalnie spudłował w wybornej okazji marnując najlepszą okazję na bramkę i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

18. Sandecja Nowy Sącz 27 25 27-40.

1-2. miejsca - awans do pierwszej ligi; 3-6. - baraże o awans; 15-18. - spadek do trzeciej ligi.