Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Mielca pili w pracy? To ma wyjaśnić postępowanie dyscyplinarne

Andrzej Plęs
Andrzej Plęs
K. Kapica
Dwójka mieleckich policjantów zawieszona w wykonywaniu obowiązków za pełnienie służby pod wpływem alkoholu.

Spis treści

Mielec. Urszula Ch. i Mariusz M. nietrzeźwi w pracy?

Nieoficjalnie wiadomo, że Urszula Ch. i Mariusz M. wiele lat spędzili w strukturach służby mundurowej, a Komenda Powiatowa Policji w Mielcu była jednostką ich ostatniego przydziału. Przynajmniej do 3 grudnia br., kiedy ok. godz. 20. wyszło na jaw, że obydwoje w czasie pełnienia obowiązków są pod wpływem alkoholu. Rzecznik prasowy mieleckiej komendy miejskiej odmówił podania informacji na ten temat, odsyłając do biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Niewielka ilość alkoholu

Zapytaliśmy biuro prasowe KWP o okoliczności ujawnienia tego faktu, że funkcjonariusze byli nietrzeźwi w pracy, także o to, czy spożywali alkohol w godzinach pełnienia służby, czy też już będąc nietrzeźwymi podjęli czynności zawodowe. Odpowiedzi na te pytanie nie otrzymaliśmy, policja nie podaje także poziomu alkoholu, jaki obydwoje mieli wówczas we krwi.

- W sobotę 3 grudnia, po godz. 20. w ramach nadzoru sprawowanego przez kierownictwo, ujawniono, że dwoje policjantów komendy powiatowej w Mielcu, w czasie służby, mogło spożywać alkohol - brzmi odpowiedź biura prasowego KWP w Rzeszowie.

- Badanie alcotestem potwierdziło u nich niewielką ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariuszom grozi odpowiedzialność dyscyplinarna, w tej sprawie aktualnie toczą się postępowania wewnętrzne. Komendant Powiatowy Policji w Mielcu zawiesił funkcjonariuszy w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Policjanci pod wpływem alkoholu. Jakie konsekwencje?

Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa nietrzeźwych policjantów nie jest przedmiotem, postępowania prokuratorskiego. Od wyników postępowanie dyscyplinarnego zależy, w jakiej skali dwójka policjantów poniesie konsekwencje prawne, ale w stanie zawieszenie w wykonywaniu obowiązków służbowych będą pobierać 50 proc. uposażenia.

Alkohol w policji to znany problem

- Analiza statystyk prowadzonych przez Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji w zakresie ujawnionych przypadków stawienia się do służby/pracy pod wpływem alkoholu lub spożywania alkoholu w miejscu służby/pracy jest nadal powtarzającym się problemem – pisał w swoim artykule podkom. Daniel Milczarek z Zespołu Kontroli Szkoły Policji w Słupsku.

Dodawał, że służba w policji wymaga przestrzegania ogólnych wartości i norm moralnych uwzględniających specyfikę zawodu policjanta czy wykonywanej pracy. W przypadku policjantów wstępujących w szeregi policji wzmocnieniem tych wartości jest złożenie roty ślubowania.

Przestrzeganie dyscypliny służbowej, strzeżenie honoru, godności i dobrego imienia służby oraz zasad etyki zawodowej odnoszą się m.in. do norm moralnych, które dotyczą postępowania policjanta i pracowników nie będących funkcjonariuszami policji.
Ustawa o Policji precyzuje, że za popełnienie przewinienia dyscyplinarnego funkcjonariusz może zostać wydalony ze służby.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Policjanci z Mielca pili w pracy? To ma wyjaśnić postępowanie dyscyplinarne - Nowiny

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie