Sześć medali pływaków Delfina Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Młodzi pływacy tarnobrzeskiego Delfina stanęli na podium mieleckich zawodów
Młodzi pływacy tarnobrzeskiego Delfina stanęli na podium mieleckich zawodów Archiwum klubowe
Z sześcioma medalami wrócili z Mielca pływacy Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg, którzy uczestniczyli w zawodach z okazji 20-lecia Miejskiego Klubu Sportowego Ikar Mielec.

Tarnobrzeski klub reprezentowała 15-osobowa ekipa w składzie: Szymon Brzozowski, Adam Chmielowski, Jakub Kalita, Dawid Moskot, Szymon Skulski, Piotr Szczepan, Mikołaj Zych, Zuzanna Garbacz, Agata Gładysz, Roksana Knap, Hanna Michałeczko, Kamila Skwara, Weronika Wiatrowska, Łucja Zych, Amelia Ślęczka.

Najlepiej spisała się Łucja Zych która zajęła pierwsze miejsce w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym uzyskując czas 3:00,92 minuty, była też druga na złoty medal 100 metrów stylem grzbietowym z czasem 1:25,07 zdobywając złoty i srebrny medal.

Mikołaj Zych był drugi na 100 m stylem grzbietowym wywalczając z czasem 1:16,07 srebrny medal. Kamila Skwara zajęła trzecie miejsce na 200 m stylem zmiennym pokonując ten dystans w czasie 3:04,68 i zdobywając brązowy medal. Także brązowy medal wywalczył Piotr Szczepan, który był trzeci na 100 m stylem motylkowym uzyskując czas 1:44,75.
Także Adam Chmielowski stanął na najniższym stopniu podium zajmując trzecią lokatę na 200 m stylem klasycznym z czasem 3:36,86.

- Był to kolejny udany start naszych młodych zawodniczek i zawodników oraz kolejne powody do zadowolenia. Znów wiele osób poprawiło swoje rekordy życiowe, a to cieszy najbardziej – stwierdziła trenerka Angelika Michalik.