Gramy dalej!!!

  Piotr SZPAK

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Nawet nadludzkim wysiłkiem musimy doprowadzić do tego, by piłkarze wystartowali w rozgrywkach rundy wiosennej. Dziś sytuacja wydaje się być zła, ale nie beznadziejna, nie poddajemy się - mówił do przybyłych na walne nadzwyczajne zebranie członków Zakładowego Klubu Sportowego Tłoki Gorzyce wójt Gorzyc, a zarazem prezes klubu Stanisław Krawiec.

  Nad trzecioligową drużyną piłkarzy tego klubu zebrały się czarne chmury.
  Sytuacja wydaje się być tragiczna. Działalność poprzedniego zarządu klubu zakończyła się prawie dwumilionym długiem, w efekcie czego nad klubowym kontem rękę położył komornik. Działacze obecnego zarządu liczyli, iż uda im się wywiązać z zawartej ugody spłaty długu wobec Federal Mogul, ale niestety, było to ponad siły. Znający trudną sytuację klubu piłkarze poszukali sobie nowych pracodawców. Odeszło czternastu zawodników(!), z czego sześciu podpisało już umowy z innymi klubami.

  - Kiedy tu grali, zarabiali pieniądze porównywalne z tymi, jakie płacono w pierwszej lidze. Kiedy klub popadł w tarapaty, to zamiast pomóc, zaczęli uciekać stąd jak szczury - mówił w dosadnych słowach członek zarządu gorzyckiego klubu Andrzej Hara, który za swe wystąpienie otrzymał od zebranych burzę braw.

  Wcześniej obecny prezes Tłoków przedstawił sytuację finansową i wyniki kontroli dokonanej przez biegłego rewidenta. To, dlaczego taki dług powstał, próbowali wyjaśnić byli sternicy Tłoków z poprzednich lat Jerzy Nykiel i Jan Stala. Nie przekonali do swych argumentów, ale czy mogli? Stwierdzenia, że "musieliśmy piłkarzom płacić tyle, by grać w drugiej lidze" były mało przekonywujące.

  - Nie mam sobie nic do zarzucenia - stwierdził na zakończenie swego wystąpienia Stala, dodając, iż odpowie na każde zadane z sali pytanie, nawet to najtrudniejsze. Pytań jednak nie było...

  Zebrani entuzjastycznie przyjęli wystąpienie posła Władysława Stępnia. Mówił krótko, ale konkretnie. - Deklaruję, że do końca lutego wpłacę do klubu 1500 złotych, ten klub musi istnieć, gramy dalej - mówił, a zebrani wiwatowali.

  Pod adresem Stępnia padło wiele ciepłych słów od wójta i jednego z największych sponsorów oraz entuzjasty klubu, prywatnego przedsiębiorcy z podgorzyckich Sokolnik Eugeniusza Pikusa. Im było dalej, tym optymizmu na sali gminnego Domu Kultury było więcej. Przez chwilę wyglądało tak, jakby zebrani zapomnieli o finansowej zapaści. Sponsorem klubu wciąż jest Federal Mogul, od którego Tłoki mogą liczyć na wsparcie w wysokości 50 tysięcy dolarów rocznie. Daje to kwotę 12,5 tysiąca złotych miesięcznie.

  - A nam potrzeba minimum trzydzieści pięć tysięcy złotych. Wystąpiliśmy z prośbami do okolicznych firm oraz przedsiębiorców, odzew był znikomy - mówił prezes Krawiec.

  Z 35 firm oraz 70 przedsiębiorców, do których z prośbą o finansową pomoc zwrócili się działacze Tłoków, pozytywnie odpowiedziały tylko dwie osoby. Jedna chciała wpłacić jednorazowo tysiąc złotych, druga o trzysta złotych mniej. To kolejny przykład brutalnej rzeczywistości.

  Zebrani opuszczali salę obrad w przekonaniu, że Tłoki "grają dalej", ale ta gra może się niestety skończyć nim się zacznie. Oby jednak tak się nie stało. W stronę Gorzyc z niepokojem, ale i nadzieją spoglądają piłkarscy działacze z Rzeszowa.

  - Ja wierzę, że działacze Tłoków, wójt, inne osoby staną na wysokości zadania. Ten klub był do niedawna piłkarską wizytówką naszego województwa, piłkarze, jako jedyni z Podkarpacia, grali w drugiej lidze. Nie można pozwolić na to, by klub ten przestał nagle istnieć - powiedział nam prezes Podkarpackiego Związku Piłki Kazimierz Greń.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!