Pierwsza w tym sezonie wyjazdowa wygrana koszykarzy Siarki Tarnobrzeg

Damian SZPAK [email protected]
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Karol Szpyrka) odnieśli wczoraj efektowne zwycięstwo w Krośnie. fot. Marcin Radzimowski
Tym razem koszykarze tarnobrzeskiej Siarki zasłużyli na wielkie słowa uznania, wygrywając pierwszoligowe derby Podkarpacia w ładnym stylu. Zwycięstwo w Krośnie zostało odniesione po bardzo dobrej chwilami grze.

MOSiR Krosno - Siarka Tarnobrzeg 57:76 (12:21, 11:22, 19:19, 15:14).
Siarka: Miś 19, Czerwonka 18 (1x3), Baran 11, Krupa 6, Rabka 2 - Marciniak 9 (1x3), Szpyrka 5 (1x3), Marculewicz 4, Uriasz 2, Rogala, Woźniak.
Krosno: Pluta 20 (1x3), Hajnsz 8 (2x3), Michalski 5 (1x3), Mroczek - Truskowski 5, Ożóg 5 - Bochniewicz 7, Bal 5 (1x3), Musiejowski 2, Puścizna 2, Sołtysiak 1, Przewrocki, Stolarek.

Siarka przejęła inicjatywę od pierwszych minut, obejmując kilkopunktowe prowadzenie, i tak w dziewiątej minucie, po trafieniu Kamila Uriasza, było 21:9 dla naszej drużyny. Tarnobrzeżanie grali zespołowo, punkty "rozdzielali" wręcz po równo, między sobą. Dobra gra pod tablicami sprawiła, że "Siarkowcy" osłabili siłę rażenia gospodarzy, bowiem przed meczem obawiano się właśnie gry "na deskach", bo to krośnianie mają przewagę wzrostu. Tarnobrzescy koszykarze jednak nadrabiali to swoją walecznością.

Kolejna kwarta to ponownie dominacja gości, którzy kontrolowali spotkanie i w 11 minucie, po akcji 2+1 Michała Barana, na tablicy widniał wynik 14:27. Po tym jednak Siarka spuściła trochę z tonu i w 14 minucie, po trafieniu Pawła Bochenkiewicza, było już tylko 21:29. I kiedy wydawało się, że to gospodarze łapią wiatr w żagle, "Siarkowcy" pokazali klasę. Zaczęli punktować rywali niemiłosiernie. Warto odnotować, że zdobyli 12 punktów z rzędu i w 19 minucie, po dwóch wolnych rzutach Karola Szpyrki, było 21:41. Po przerwie tarnobrzeżanie kontynuowali bardzo dobrą grę zarówno w ataku, jak i w obronie. Koncertowo zagrał w tej kwarcie Adrian Czerwonka, który zdobył "tylko" w niej 10 punktów, trafiając zarówno z linii rzutów osobistych, jak i zza linii 6,25 m. W 27 minucie, właśnie po trafieniu Czerwonki, było 36:60 i stało się jasne, która drużyna wygra to spotkanie.

W pozostałych spotkaniach: Asseco Prokom II Gdynia - Sokół Łańcut 102:98, Górnik Wałbrzych - Big Star Tychy 89:91, Sudety Jelenia Góra - Start Lublin 67:64, Znicz Basket Pruszków - Tempcold AZS Politechnika Warszawska Warszawa 91:75, Żubry Białystok - MKS Dąbrowa Górnicza 80:91, AZS AWF Katowice - ŁKS Łódź 74:85, Spójnia Stargard Szczeciński - Zastal Zielona Góra 82:89.

1. Dąbrowa 4 8 308:193
2. Spójnia 4 7 347:300
3. Zastal 4 7 307:273
4. SIARKA 4 7 319:290
5. Znicz 4 7 322:294
6. Sokół 4 7 330:313
7. Sudety 4 7 307:298
8. Tychy 4 6 325:326