Lipa "ścięta"

/PISZ/

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

KLASA OKRĘGOWA.Po przegranej na własnym boisku z Łętownią, nic już nie uratuje przed degradacją do klasy A zespołu Czarnych Lipa, który zdaniem wielu osób nie zasłużył na spadek, ale lipianie zbierając dobre recenzje za swe występy nie zbierali punktów. Piłkarze Iskry Sobów rozgromili wczoraj rywali z Kamienia aż 7:0 i odzyskali prowadzenie w tabeli, bowiem Budo Instal turbia stracił punkty w Ździarach.

* Czarni Lipa - Advit Łętownia 1:2 (0:1), Turek 75 - Olejarz 30 z karnego, Z. Słomiany 80.

Czarni: Federczyk - Torba (75 Tur), Mikuła, M. Krawiec, Winiarski - Turek, Dudek (54 Kaczmarzyk), Ziemiński (68 Szwedo), Brzeziński - Tryka, Rusinek (60 Goch).

Łętownia: Niedbała - Ł. Kida, M. Łyko, Półćwiartek, M. Kolano - M. Kuraś, P. Łyko, Olejarz, P. Kida (90 Jabłoński) - Z. Słomiany, T. Kuraś (66 P. Łyko).

Żółta kartka: Z. Słomiany (Ł). Sędziował: M. Gałka ze Stalowej Woli. Widzów: 200.

Miejscowi, by zachować szanse pozostania w "okręgówce" musieli wygrać i wcale nie było to niemożliwe, ale piłkarzom z Lipy kolejny raz w tej rundzie zabrakło tak potrzebnego w sporcie łutu szczęścia.

W poczynaniach gospodarzy widać było dużą nerwowość, co prawda posiadali oni przewagę, ale im bliżej byli pola karnego gości, tym bardziej tracili "zimną krew". Gospodarze grali, a gole strzelili goście. Piłkarze z Łętowni, którzy przyjechali do Lipy bez kilku swoich podstawowych zawodników nastawili się na grę z kontry i przyniosło to efekt. Była 30 minuta gry, kiedy to Marek Kuraś długim podaniem posłał piłkę do 18-letniego Piotra Łyki, tego w polu karnym faulował Mariusz Mikuła i arbiter podyktował rzut karny. Jacek Olejarz nie zmarnował szansy.

Po przerwie emocji było jeszcze więcej, bowiem piłkarze z Lipy nacierali na bramkę rywali non stop. Przyniosło to efekt na 15 minut przed zakończeniem spotkania, kiedy to Turek z lewej strony pola karnego efektownym strzałem z woleja doprowadził do wyrównania. Piłkarze Czarnych rzucili się do ataków, ale zapomnieli o obronie. Wykorzystał to Marek Kuraś, który zagrał do Zbigniewa Słomianego, a napastnik gości uprzedzając wychodzącego z bramki Federczyka, posłał piłkę między jego nogami do siatki. Gospodarzy to już załamało.

* Orzeł Rudnik - Sanna Zaklików 3:0 (0:0), Słodziński 50, Skoczylas 70, 80.

Orzeł: Dubiel - Lewko, Ślusarczyk, Tarnowski, Grabowski - Wala, Pikor (68 Szymonik), Dudzik (65 D. Warchoł), Słodziński - Skoczylas (85 Chamer), M. Warchoł.

Sanna: Janicki - Buczek, R. Zakościelny, D. Zakościelny, Pankowski (26 Wójcik) - Sołtys, A. Popiak, Burzyński, Tur - Zdyb (60 Baran), Mikoś.

Żółte kartki: Wala (O), Sołtys, Brzeziński, Buczek (S). Sędziował: J. Grygiel z Nowej Dęby. Widzów: 150.

Piłkarze Sanny przyjechali do Rudnika bez grającego trenera Jacka Wałka, który wyjechał do USA i dzielnie trzymali się przez pierwszą połowę, w drugiej jednak wyższość rudniczan nie podlegała żadnej dyskusji.

Pierwsi gola w tym meczu mogli zdobyć zaklikowianie, ale w 19 min. Zdyb nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Orła. Jak się zdobywa gole pokazali po przerwie gospodarze. W 50 min. pod polem karnym Sanny nastąpiło spore zamieszanie, piłka odbijała się od zawodników obu drużyn, w końcu trafiła do Słodzińskiego, który strzałem z siedmiu metrów nie dał szans obrony Janickiemu. Później w głównej roli wystąpił już Skoczylas. W 70 min. napastnik Orła otrzymał dokładne podanie od Grabowskiego i w sytuacji sam na sam z Janickim nie dał mu szans. Podobnie padł trzeci gol.

* Olimpia Pysznica - Unia II Nowa Sarzyna 6:0 (4:0), Zawół 5, Bajgierowicz 25, 65, Bąk 30, 70, samobójcza 40.

Olimpia: Świeca - Butryn, Młynarski, Kościelski, Sibiga (65 Fujarowicz) - Wojtyła (60 W. Bajgierowicz), Szado, Bąk, Krawiec (70 Cichoń) - Ł. Bajgierowicz, P. Zawół (80 D. Zawół).

Unia II: Osipa - Jodłowski, Wójcik, Strzelecki, Jurek - Tinc (43 Paszek), Kręcidło, Dziwota, Lisowiec - Sroka, Konior.

Czerwona kartka: Konior (U, 75 min., za drugą żółtą). Żółte: Konior, Sroka (U). Sędziował: T. Gancarz z Nowej Dęby. Widzów: 400.

Sarzynianie przyjechali do Pysznicy z siedmioma juniorami w składzie i byli bez szans z bardzo dobrze grającym na wiosnę zespołem Olimpii. Bramkowe konto już w 5 min. otworzył Patryk Zawół, który z linii "16" trafił w krótki róg bramki Unii. Drugi gol padł po efektownej "główce" Przemysława Bąka i stało się jasne, że jedyną niewiadomą będą rozmiary zwycięstwa miejscowych.

* Iskra Sobów - Sokół Kamień 7:0 (4:0), Wartoń 4, 23, 80, Przypkowski 35, Zając 41, Kozioł 47, Zioło 58.

O swoich snajperskich umiejętnościach znów przypomniał Krzysztof Wartoń, który jednego z trzech goli zdobył w efektowny sposób, strzelając z 14 metrów w "okienko". Mecz rozstrzygnął się praktycznie w pierwszej połowie, a po przerwie miejscowi nasłuchiwali już tylko wieści ze Ździar. Kiedy do Sobowa dotarła informacja o "potknięciu" Turbi, w obozie gospodarzy zapanowała wielka radość.

* Korona Majdan Królewski - Bukowa Jastkowice 2:3 (1:2), T. Kopeć 23, 79 - Rzeszutko 12, 80, Stec 45.

Podopieczni trenera Dariusza Karnata, piłkarze Korony, rozegrali dobre spotkanie, ale jastkowiczanie potwierdzili, że mają solidną drużynę i nieprzypadkowo zajmują trzecie miejsce w tabeli.

* LZS Ździary - Budo Instal Turbia 0:0.

- Byliśmy zespołem lepszym i gdybyśmy wykorzystali choć jedną z kilku doskonałych sytuacji do zdobycia gola, to wygralibyśmy to spotkanie - stwierdził po meczu prezes klubu ze Ździar Jerzy Paleń.

* Sparta Jeżowe - KP Zarzecze 3:3 (0:2), Tabaka 52, 78, Chodór 65 - Wojtowicz 5, 15, Kapica 87 z karnego.

Pauzowała: Stal Nowa Dęba.