Gielarek ich wprowadził

/PISZ/

Piłkarze Siarki pokonali Żurawiankę Żurawica i awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego ZPN, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Tym samym Siarka zapewniła sobie udział w rozgrywkach szczebla centralnego.

* Żurawianka Żurawica - SIARKA TARNOBRZEG 1:2 (1:1). 0:1 Przemysław Stąporski 9, 1:1 Artur Jakubowski 10, 1:2 Michał Gielarek 90.

Siarka: Żmuda - Stala (87 Dryka), M. Stępień, Kozłowski, Łuczakowski - Pietrucha (73 Kabata), Hynowski, Gielarek, Szymański - Stąporski (58 Wawrylakowski), Krzemiński (77 K. Stępień).

Tarnobrzeżanie nie zawiedli i dzięki sobotniemu zwycięstwu kibice w Tarnobrzegu będą się emocjonować występami swego zespołu w rozgrywkach szczebla centralnego.

Sobotni mecz rozpoczął się po myśli tarnobrzeżan, którzy już po 9 minutach gry prowadzili 1:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Gielarek, a imponujący ostatnio skutecznością Przemysław Stąporski trafił pod poprzeczkę. Ale goście cieszyli się prowadzeniem tylko minutę, bowiem piłkarze Żurawianki przeprowadzili ładną akcję prawą stroną boiska, którą strzałem pod poprzeczkę zakończył Artur Jakubowski.

Na kolejne emocje kibice musieli czekać do drugiej połowy. Senną atmosferę przerwał w 60 min. Marcin Pietrucha, który był bliski zdobycia gola, ale piłka po jego strzale z ponad 25 metrów odbiła się od słupka. W 85 min. Gielarek przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Ale to właśnie Michał Gielarek został bohaterem meczu, wprowadzając swoją drużynę do finału PP na szczeblu wojewódzkim. W ostatniej minucie zdecydował się on na strzał z 20 metrów, zdobywając pięknego gola. Siarka wygrała za jednym razem dwa mecze, półfinał Pucharu Polski i... czwartoligowe spotkanie! Za zgodą prowadzącego rozgrywki Podkarpackiego ZPN wynik tego meczu został wpisany do czwartoligowej tabeli.

Finał zostanie rozegrany w środę, 28 czerwca, w Tuczempach. Przeciwnikiem Siarki będzie Stal Sanok, która wczoraj pokonała, po dogrywce, Stal Rzeszów 3:1.