Kamieniami w piłkarzy!

Arkadiusz KIELAR [email protected], Piotr SZPAK [email protected]
Jedynego gola dla Siarki Tarnobrzeg w meczu w Leżajsku zdobył Przemysław Stąporski (z prawej). S. Czwal
Siarka Tarnobrzeg pokonała w Leżajsku Pogoń po bramce Przemysława Stąporskiego. Świętujący jubileusz klubu kibice Stali Mielec zawiedli po meczu.

Nie tylko sportowe emocje towarzyszyły spotkaniom naszych czwartoligowych piłkarzy. "Zgrzytem" zakończył się mecz w Mielcu, a w Leżajsku cenne zwycięstwo odniosła Siarka Tarnobrzeg.

Pogoń Leżajsk - SIARKA TARNOBRZEG 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Przemysław Stąporski 75.
Siarka: Maj - Guściora, Stępień, Kozłowski, Pietrucha - Łuczakowski, Hynowski, Gielarek (85 Mrzygłód), Kabata (80 Bobak) - Stąporski (90 Pacuła), Szymański (70 Krzemiński).
Sędziował: R. Szewc z Dębicy. Widzów 350.

Początek spotkania to nieśmiałe ataki obu drużyn, już w trzeciej minucie meczu mieliśmy pierwszą ofensywną akcję Siarki, którą przerwał sędzia, odgwizdując spalonego, na którym znajdował się Przemysław Stąporski. Była to zapowiedź odważnej gry gości.

W 20 minucie, po dobrym podaniu Arkadiusza Gosy do Sławomira Jednaki, pod bramką "siarkowców" było groźnie, jednak niebezpieczeństwo zażegnał Mirosław Maj, wychodząc odważnie z bramki i pewnie łapiąc piłkę. W pierwszej połowie żadna z ekip nie potrafiła znaleźć sposobu na strzelenie gola. Po zmianie stron pierwsi udaną akcję przeprowadzili "siarkowcy", w 57 minucie po długim podaniu Michała Kozłowskiego w pole karne do piłki dopadł Stąporski, niestety, pomylił się minimalnie, trafiając w słupek. Co się nie udało wtedy, udało się w 75 minucie, kiedy nieporozumienie Padiaska i Nalepy wykorzystał popularny "Kłamca" i strzelając do opuszczonej bramki, zdobył jedynego gola meczu.

Gospodarze próbowali jeszcze uratować choć jeden punkt. Bramce strzeżonej przez Mirosława Maja próbowali zagrozić Arkadiusz Gosa (77 min) i Sławomir Dejnaka (83 min), jednak brakowało im precyzji i Siarka zasłużenie zainkasowała komplet punktów.
STAL MIELEC - Polonia Przemyśl 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 Paweł Załoga 8.
Stal: Witkowski - Kołacz, Czarny, Czopko, Marszałek - Kędzior (46 Jędryka), Ryniewicz (46 Korab), Fryc, Popielarz (80 Pruchnik) - Ryguła, Sekuła (75 Rado).
Żółte kartki: Witkowski, Korab (Stal). Sędziował: Tomasz Jagieła z Krosna. Widzów 700.

Stal straciła gola już w 8 minucie. Po rzucie karnym, którego egzekutorem był Paweł Załoga, za faul Grzegorza Witkowskiego na Grzegorzu Hajduku. Gospodarze próbowali odrabiać straty, przede wszystkim w drugiej połowie: szczęścia próbowali Oskar Fryc, Łukasz Korab, Damian Jędryka, Sebastian Ryguła, ale mielczanie albo pudłowali, albo na posterunku był bramkarz Polonii. Trener gospodarzy Andrzej Jaskot nie zdecydował się wystawić siedzącego na ławce rezerwowych Mateusza Podstolaka, który wystąpił ostatnio w dwóch towarzyskich meczach reprezentacji Polski do lat 17 z Finlandią. Szkoda, że po meczu, podczas którego świetnie zachowywała się uzbrojona we flagi i fajerwerki mielecka publiczność, która odśpiewała piłkarzom "Sto lat" z okazji 69-lecia powstania klubu, doszło do "zgrzytu". Piłkarze gości zostali obrzuceni przez widzów kamieniami i drobnymi przedmiotami, na szczęście sytuacja szybko się uspokoiła.

KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA - Orzeł Przeworsk 0:0.
Kolbuszowianka: Fabiński - Skała, Serafin, Cieśla, Pastuła (67 Śledź) - Micek, Abramowicz, Adranowicz (85 Frankiewicz), Pęgiel (77 Leśniowski) - Szalony, Pruś (67 Lenart).
Żółte kartki: Abramowicz, Skała, Leśniowski (Kolbuszowianka), Padiasek (Orzeł). Sędziował: A. Zwierzchowski z Rzeszowa. Widzów 250.
Słabe spotkanie bez bramek. W Kolbuszowiance na listę strzelców mógł wpisać się Tomasz Abramowicz, ale jego strzały nie sięgnęły celu.

W innych meczach: Rzemieślnik Pilzno - Igloopol Dębica 1:3 (0:2), Podlasek 55 - Chmiel 20, Micek 45, Janasiewicz 63, JKS Jarosław - Izolator Boguchwała 0:1 (0:0), Rusin 66, Unia Nowa Sarzyna - Korona Rzeszów 1:0 (1:0), Bednarz 38 z karnego, Krośnianka-Karpaty Krosno - Lechia Sędziszów 4:1 (2:1), Ruszała 33, Przybyła 42, Buczek 53, 85 - Szeliga 35, Zryw Dzikowiec - Stal Sanok 1:2 (0:1), Piotr Serafin 65 - Nikody 25, Węgrzyn 85, Żurawianka Żurawica - Galicja Cisna 3:0 wo.