Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali z Podbeskidziem w...

  Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali z Podbeskidziem w Bielsku-Białej

  Arkadiusz KIELAR kielar@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali z Podbeskidziem w Bielsku-Białej
  Zapamiętajcie nazwisko sędziego z Warszawy, Jarosława Chmiela z Warszawy. Facet niesprawiedliwie wyrzucił z boiska w 25 minucie napastnika Stali, Abela Salamiego i "ustawił" mecz. Bawił się też w pouczanie naszych zawodników.
  Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali z Podbeskidziem w Bielsku-Białej
  W feralnej 25 minucie z boiska wyleciał wspomniany Salami. Wcześniej zobaczył żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu wolnego, co było sytuacją co najmniej dyskusyjną. Ale gdy arbiter pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę napastnikowi ze Stalowej Woli, "przegiął". Wyglądało na to, że rozjemca z Warszawy tylko czekał na odpowiednie okazje…

  DZIĘKOWALI ZA POMOC

  Salami dotknął piłki ręką, potem wykłócał się z miejscowymi zawodnikami. Ale jego zagranie nie było specjalne, zwłaszcza, że został popchnięty przez jednego z gospodarzy.
  - Nie wiem, dlaczego zostałem wyrzucony z boiska - kręcił głową po meczu Abel Salami. - W ferworze walki w polu karnym Podbeskidzia dotknąłem piłki ręką, ale przecież nie specjalnie. Sędzia bardzo się pospieszył ze swoją decyzją.
  Sytuacja była o tyle dziwniejsza, że przed meczem przedstawiciele Podbeskidzia zaznaczali, że trzeba bardzo uważać na Salamiego, bo jest waleczny, dużo pracuje łokciami. W Bielsku-Białej dobrze znają Nigeryjczyka, bo niegdyś grał w miejscowym zespole. Gdy opuszczał boisko, żegnały go brawa publiczności, którą dziękowała mu, że "pomógł" gospodarzom.

  KADROWE KŁOPOTY

  Sytuacja z 25 minuty była kluczowa. Bo do tego momentu Stal wcale nie była gorsza, nie pozwalała na wiele miejscowym. I choć to tylko gdybanie, to stalowowolanie mieli naprawdę szanse na korzystny wynik, bo grali przyzwoicie, a rywale nie rzucali na kolana. Jednak to miejscowi dopięli swego, przy grze z jednym zawodnikiem więcej strzelili trzy gole. W Podbeskidziu wszyscy mają nadzieje, że zespół awansuje do ekstraklasy. W przebudowie jest stadion, na którym pojawić się mają maszty ze sztucznym oświetleniem, na sukces liczą też sponsorzy, których czterdziestu składa się na pięciomilionowy budżet klubu. Najważniejszy jest sponsor z Żywca, z branży mięsnej.
  "Stalówka" miała przed meczem wielkie kłopoty kadrowe. Z powodu kontuzji i kartek nie grali Jaromir Wieprzęć, Krzysztof Trela, Adrian Bartkowiak, Krystian Lebioda, Grzegorz Kmiecik (oglądał mecz z trybun). Na ławce rezerwowych w tej sytuacji pojawił się nawet Ukrainiec Aleksandr Portianko. Wychodząc na murawę przy dźwiękach muzyki z "Janosika", na malowniczo położonym stadionie w Bielsku-Białej, z którego widać góry, nasi mieli jednak nadzieję, że uda się rywalom coś "wyszarpać". Nie udało się.

  ILE MASZ W SIECI?

  Nasz zespół wspierało 11 kibiców ze Stalowej Woli, którzy po meczu odśpiewali piłkarzom "Czy wygrywasz czy nie, ja i tak kocham Cię". W podzięce bramkarz Tomasz Wietecha rzucił w ich kierunku koszulkę. Popularny "Balon" starał się jak mógł, a gdy po stracie trzeciej bramki miał pretensje do sędziego, usłyszał od niego pytanie" "A ile cwaniaczku masz w sieci?". W trakcie spotkania arbiter zwracał się też do gości per "gwiazdeczki" i kazał im grać, nie gadać. Pewnie chciał, żeby tytuł "gwiazdy" pozostał tylko w tym meczu przy nim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!