Stal Stalowa Wola zremisowała z Chojniczanką Chojnice 1:1 w meczu drugiej ligi. Punkt uratował dla niej Damian Oko

Kamil Górniak, Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola zremisowała z Chojniczanką Chojnice
Stal Stalowa Wola zremisowała z Chojniczanką Chojnice Stal Stalowa Wola
W meczu 19. kolejki drugiej ligi Stal Stalowa Wola zremisowała 1:1 na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Punkt dla zielono-czarnych końcówce spotkania uratował Damian Oko.

Chojniczanka Chojnice - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)
Bramki:
Grzegorz Szymusik 4 - Damian Oko 88.
Chojniczanka: Primel - Szczytniewski, Golak, Edmundsson, Szymusik, Nowacki (46. Firmino), Prałat (46. Korczyc, 79. Raburski), Paprzycki, Szumilas (84. Szczepanek), Kozina (46. Banach), Sabala.
Stal: Smyłek - Kowalski, Oko, Urban (76. Mydlarz), Zaucha, Ziarko (69. Chełmecki), Soszyński (86. Banach), Wiktoruk (69. Maluga), Pioterczak, Górski (46. Imiela), Strózik.
Żółte kartki: Szumilas, Nowacki.

Spotkanie w Chojnicach wybornie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym Stalówki wyskoczył Grzegorz Szymusik i strzałem z główki zdobył gola dla gospodarzy. Kilka minut później piłka znalazła się w siatce Chojniczanki, lecz Stal bramkę zdobyła ze spalonego. Zielono-czarni z minuty na minutę zaczynali przejmować inicjatywę, lecz nie bardzo wynikały z tego okazje bramkowe. W 19. minucie czujność Mikołaja Smyłka próbował sprawdzić Antoni Prałat, lecz golkiper Stali nie dal się zaskoczyć.

Odpowiedź gości z Podkarpacia mogła być niezwykle skuteczna. Patryk Zaucha dośrodkował z narożnika pola karnego, jeden z zawodników Chojniczanki strącił piłkę, a ta w niewielkiej odległości minęła bramkę strzeżoną przez Damiana Primela. Jeszcze przed przerwą golkipera gospodarzy próbował sprawdzić Bartosz Wiktoruk, lecz pomocnik Stalówki trafił wprost w Primela.

Stalówka ruszyła po zmianie stron ostro do ataku. Chwilę po wznowieniu gry wprowadzony Adam Imiela znalazł się w dogodnej sytuacji, lecz uderzył zbyt lekko i nie zaskoczył golkipera gospodarzy. Potem dwukrotnie uderzał Arkadiusz Ziarko, lecz również nie udało się pokonać Primela. Bramkarz Chojniczanki w 54. minucie uratował swój zespół przed utratą gola. Imiela otrzymał prostopadła piłkę, minął bramkarza, ale ten jeszcze jakimś cudem zdołał wybić piłkę spod nóg pomocnika Stali, który miałby pustą bramkę przed sobą.

Stalówka walczyła do końcowego gwizdka o chociażby remis i ambicja przyniosła spodziewany rezultat. Po centrze z rzutu rożnego w 88. Minucie Damian Oko strzałem z główki doprowadził do wyrównania. Zielono-czarni jeszcze w doliczonym czasie gry chcieli przechylić szalę na swoją korzyść, lecz zabrakło czasu.

W następnej kolejce Stal zagra ze Stomilem Olsztyn na wyjeździe. Będzie to dziewiątego lutego, początek o godzinie 16.

18. Sandecja Nowy Sącz 21 18 19-32
1-2. miejsca - awans do pierwszej ligi; 3-6 - baraże o awans; 15-18 - spadek do trzeciej ligi.