Pit Stop „Mistrzów w pasach” rozłoży namiot w Tarnobrzegu

  Pit Stop „Mistrzów w pasach” rozłoży namiot w Tarnobrzegu

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pit Stop „Mistrzów w pasach” rozłoży namiot w Tarnobrzegu
  Warsztaty, instruktaże, konkursy, nagrody, to wszystko podczas Stopa 29 lipca w Tarnobrzegu.
  Pit Stop „Mistrzów w pasach” rozłoży namiot w Tarnobrzegu
  ZOBACZ TEŻ: Prezydent zawetował pisowską ustawę o Sądzie Najwyższym i ustawę o KRS  „Mistrzowie w pasach” specjalnie podczas wakacji prowadzą działania w plenerze organizując w całej Polsce PIT STOP-y na stacjach paliw Lotos. To spotkania bezpośrednie z użytkownikami dróg, podczas których eksperci w ramach 4. edycji kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach” prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz poprawnego montowania fotelików dla dzieci. Do wzięcia udziału w Pit Stop-ie 29 lipca w Tarnobrzegu zostają zaproszeni wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą stację paliw. Lotos, przy ulicy Sikorskiego 25.

  Co „Mistrzowie w pasach” szykują na spotkanie w Tarnobrzegu? Podczas PIT STOP-ów stacje paliw zamieniają się w punkt ekspercki. W charakterystycznie zaaranżowanym namiocie uczestnicy spotkania mogą skorzystać z indywidualnych porad oraz warsztatów zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci. Eksperci sprawdzają też, czy pasy i zagłówki w samochodzie są poprawnie umocowane. Potem prowadzą instruktaże z uczestnikami podróży już w ich aucie. A wszystko w swobodnej atmosferze, jak na wakacje przystało. Nie brakuje zabaw dla dzieci i konkursów z nagrodami.

  Uczestnicy po instruktażu zostają wyposażeni w pakiet materiałów edukacyjnych, by w razie czego móc przypomnieć sobie wiedzę, ale co ważniejsze, przekazywać ją dalej. Każdy bowiem, kto tylko zechce, może się włączyć w kampanię, w jej trwający od początku konkurs na „Mistrza w pasach” i „Mistrza w foteliku", gdzie prócz odznaczeń i prezentów, wygraną jest bezpieczne życie i zdrowie.

  Celem kampanii „Mistrzowie w pasach” jest edukacja w zakresie PRAWIDŁOWEGO ZAPINANIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA W POJAZDACH. Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów oraz – w tym roku - do nowej grupy docelowej: instruktorów i adeptów szkół nauki jazdy. Do grudnia w całej Polsce zaplanowano blisko 50 wydarzeń. Oprócz PIT STOP-ów – specjalnych punktów instruktażowych na stacjach paliw w całej Polsce, odbędą się także lekcje bezpieczeństwa dla dzieci w szkołach i przedszkolach, szkolenia dla instruktorów nauki jazdy, specjalne seminaria i występy muzyczne oraz spotkania dedykowane dla dużej publiczności w postaci pikników i festiwali.

  Ponadto podczas 4. edycji kampanii organizatorzy starają się kreować MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW i poszukują wśród uczestników wydarzeń ambasadorów bezpieczeństwa na drodze, apelujących o zadbanie o zdrowie i życie - własne i wszystkich innych użytkowników dróg.

  Choć statystyki zapinających pasy w pojazdach z roku na rok wzrastają, kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” ma też na celu przekonać do zmiany postaw jeszcze tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych.

  Ważnym przesłaniem ekspertów jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa.

  Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dwukrotny Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz.

  Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo