Wizja lokalna na śmietniku

  Wizja lokalna na śmietniku

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Policjanci wciąż szukają ciała noworodka, którego 19-letnia matka tuż po porodzie wyrzuciła do śmietnika. Ta bulwersująca sprawa, o której pisaliśmy wczoraj, wstrząsnęła całym Tarnobrzegiem.

  Choć prokuratura nie udziela praktycznie żadnych szczegółowych informacji, nieoficjalnie ustaliliśmy, że 19-latka jest mieszkanką osiedla Skalna Góra. W środę urodziła córeczkę w ubikacji - w mieszkaniu swoich rodziców. Dziewczyna włożyła noworodka do reklamówki i wyniosła na śmietnik.

  - Dopóki nie mamy ciała dziecka, nie wiemy, czy urodziło się żywe, czy martwe. Sekcja zwłok by to jednoznacznie wyjaśniła - mówi prokurator Edward Podsiadły, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

  Kobieta wrzuciła dziecko do kontenera w śmietniku obok bloków przy Placu Tysiąclecia. Tam w czwartek policja w obecności prokuratora i przy udziale dziewczyny, przeprowadziła wizje lokalną. Nastolatka pokazała, jak pozbyła się swojej córeczki. Twierdzi, że urodziła martwe dziecko, jak było naprawdę? Policja przesłuchała także chłopaka 19-latki, gdyż nie wykluczone, że mógł wiedzieć o tym koszmarze.

  - Dziewczynę przywiozła karetka pogotowia. Była zasłonięta białą chustą, żeby postronne osoby jej nie rozpoznały - mówi jeden ze świadków wizji.

  Czwartkowe intensywne przeszukiwanie wysypiska śmieci w Piasecznie (tam wywożone są śmieci z Tarnobrzega), nie przyniosły efektu. Ciała noworodka nie znaleziono także wczoraj do godzin popołudniowych. Ta koszmarna sprawa ujrzała światło dzienne, gdyż po porodzie kobieta zgłosiła się do szpitala. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, wystąpiły komplikacje poporodowe i krwotok. Lekarz powiadomił policję.  Do pięciu lat

  Artykuł 149 kodeksu karnego: Matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo