Staranował ludzi vanem

  Staranował ludzi vanem

  Anna Kowalska, /ada/ tarnobrzeg@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Staranował ludzi vanem
  Mateusz ma złamaną kość czaszki, Ani grozi amputacja nogi. Wjechał w nich minivan, który wcześniej staranował latarnię.
  Staranował ludzi vanem
  Najpierw słychać było dźwięk stłuczki, potem metaliczne huki. W końcu przeraźliwy krzyk dziewczyny. Przedwczoraj wieczorem w Mielcu minivan chevrolet zderzył się z renaultem clio, staranował znak drogowy, latarnię i uderzył w przechodniów. Zatrzymał się na ogrodzeniu.

  Do wypadku doszło około godziny 19.20 na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Solskiego. Według ustaleń policji, 22-latek kierujący minivanem chevroletem nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Solskiego renaultowi clio. Minivan zjechał na chodnik. Staranował znak drogowy i uderzył w latarnię. Zatrzymał się na pobliskim ogrodzeniu, uderzając idących chodnikiem 17-letnią Anię i 20-letniego Mateusza.
  Piesi trafili do szpitala
  Jak mówi kobieta, która była około 100-metrów od miejsca wypadku, najpierw usłyszała typowy dźwięk stłuczki.

  - Miałam nadzieję, że to nic groźnego, ale zaraz było słychać metaliczne huki, to samochód wpadł na lampę i na znak - relacjonuje łamiącym się głosem. - Po chwili już wiedziałam, że tam ktoś straszliwie cierpi. Krzyk dziewczyny był przeraźliwy.
  Inni świadkowie nie mogą zapomnieć widoku krwi na chodniku. - Noga tej dziewczyny była zmasakrowana, zmiażdżona. Miała pokiereszowany bok. Chłopak chyba uderzył się w głowę - opowiadali przerażeni.

  Stan poważny
  Grzegorz Bajda z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu: - Stan 17-latki jest poważny. Ma uraz zmiażdżeniowy lewej nogi - mówi młodszy aspirant. Grozi jej amputacja nogi. 20-latek ma natomiast złamaną kość ciemniową.

  Kierujący byli trzeźwi. Policjanci nie wystąpili o zatrzymanie sprawcy wypadku. Zostało wobec niego zastosowane poręcznie majątkowe. Najprawdopodobniej postawiony mu będzie zarzut spowodowania wypadku i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo