Najazd gwiazd na Sandomierz (zdjęcia, video)

  Najazd gwiazd na Sandomierz (zdjęcia, video)

  Michał LESZCZYŃSKI leszczynski@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Najazd gwiazd na Sandomierz (zdjęcia, video)
  Na planie serialu Olaf Lubaszenko, Zdzisław Wardejn, Rafał Cieszyński, Bronisław Kudłek i inni znani aktorzy.Wszyscy grają w serialu "Ojciec Mateusz"
  Najazd gwiazd na Sandomierz (zdjęcia, video)
  24 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Kolejne ujecia do Ojca Mateusza

  Kolejne ujęcia do Ojca Mateusza

  Link do głównego zdjęcia

  Kolejne ujecia do Ojca Mateusza
  ©Michal Leszczynski  W piątek w Sandomierzu ekipa filmowa nagrywała sceny do bijącego rekordy popularności serialu Ojciec Mateusz przy katedrze, hotelu i nocą na Starym Mieście. Pojawiły się gwiazdy i mnóstwo turystów. Aktorzy życzliwie pozowali do pamiątkowych zdjęć i dawali autografy.

  Do miasta przyjechała wycieczka. Dochodzi do morderstwa, w które może być zamieszany jeden z przyjezdnych - taką fabułę prawdopodobnie będzie miał jeden z odcinków, do którego ujęcia realizowano wczoraj w Sandomierzu, nazywanym od ubiegłego roku, miastem serialowego Ojca Mateusza.

  SAME GWIAZDY

  W środę po godzinie 11 przy sandomierskiej katedrze na planie pojawili się znani aktorzy.
  Oprócz Artura Żmijewskiego i Michała Pieli, zagrali Edward Lubaszenko, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Skolimowska, Krystyna Szyszko - Kołodziejczyk, Bronisław Kudłek. Na ławce przy wejściu do kościoła siadł serialowy Jan. Edward Lubaszenko jako Andrzej, z przejęciem wypowiedział kwestię "nie rozumiesz, że ona nie żyje", łapiąc Zdzisława Wardejna (Jana) za kołnierzyk kurtki. Wtedy serialowy Andrzej zasłabł. Do mężczyzn podszedł aspirant Nocul pytając, co się tutaj dzieje. Wtedy podbiegł Ojciec Mateusz i zaczął pomagać niedomagającemu Andrzejowi (Edwardowi Lubaszence). Nocul kazał Marczakowi (Arturowi Pontkowi) wezwać pogotowie. Nocul odprowadził Jana do komisariatu. Tak wyglądała scena przy katedrze.

  PYTAŁA O RĘKAWICZKI

  Edward Lubaszenko, zaraz po zakończeniu tej części zdjęć, nie chciał zdradzić szczegółów granej przez siebie postaci. Jedynie powiedział, że wciela się w rolę turysty, zamieszanego w coś tam. My natomiast dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że mordercą będzie serialowy Andrzej.

  Kolejne sceny kręcono koło hotelu Basztowy, przy Placu Poniatowskiego. Tam podjechał autokar z serialowymi turystami, wśród nich był Edward Lubaszenko, Zdzisław Wardejn, Bogusław Kudłek, Krystyna Szyszko - Kołodziejczyk. W serialu nie zabraknie motywów typowo sandomierskich. Jedna z aktorek w scenie pytała aspiranta Nocula, czy to prawda, że w sandomierskim muzem są rękawiczki Królowej Jadwigi (są w Muzeum Diecezjalnym - Domu Długosza przyp. aut.). Aspirant Nocul odpowiedział, że nie jest przewodnikiem tylko policjantem. Mundurowy otworzył drzwi i wprowadził turystów do wnętrza hotelu.

  DZISIAJ NAD WISŁĄ

  Wczoraj do późnego popołudnia sceny nagrywano w środku i przed hotelem Basztowy. Po zmierzchu ekipa filmowa miała się przenieść na sandomierski Rynek. Tam nagrywano sceny nocne z udziałem: Michała Pieli, Jarosława Boberka, Marii Niklińskiej, Artura Żmijewskiego oraz Artura Pontka. Zdjęcia według planu miały potrwać do godziny 23.

  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dzisiaj jedna ze scen ma być nagrywana nad Wisłą. Stojący na bulwarze blaszany sklepik zamieni się w zakład szewski. Na planie serialu pojawią się dzisiaj: Artur Żmijewski, Kinga Preis, Michał Piela, Edward Lubaszenko. Zdjęcia mają być realizowane także na Rynku i przy hotelu Basztowy oraz nad Wisłą.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo