Będzie walczyć o indeks

  Będzie walczyć o indeks

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Magda nie ukrywa, że udział w olimpiadach to jej nałóg.

  Magda nie ukrywa, że udział w olimpiadach to jej nałóg. ©E. Bożek

  18-latka ze Stalowej Woli znalazła się w gronie olimpijczyków, którzy będą walczyć o indeks na Uniwersytet Warszawski.
  Magda nie ukrywa, że udział w olimpiadach to jej nałóg.

  Magda nie ukrywa, że udział w olimpiadach to jej nałóg. ©E. Bożek

  Jest jedną z siedmiu licealistek z Podkarpacia , która dostała się do finału Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie.

  - Jakie partie polityczne dostały się do Dumy Państwowej w Rosji, podczas grudniowych wyborów parlamentarnych w tym kraju? - to tylko jedno z tych trudniejszych pytań, na które na okręgowym szczeblu olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w Rzeszowie odpowiedziała Magdalena Medyńska ze Stalowej Woli. Bezbłędna odpowiedź na to i wiele innych pytań, otwiera jej teraz furtkę do walki o indeks na wyższą uczelnię!

  MAGDA W FINALE

  18-latka, uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli znalazła się w grupie siedmiu licealistów z Podkarpacia, którzy przeszli etap okręgowy i będą teraz reprezentować nasz region na centralnym szczeblu tej olimpiady w Warszawie. Oprócz niej do finału przeszli licealiści z Rzeszowa.

  Warto dodać, że w tej okręgowej wzięło udział ponad 130 uczniów z całego województwa. Magda przyznaje, że od dziecka interesuje się polityką i tym co dzieje się na świecie. Nawyku czytania codziennej prasy i śledzenia najważniejszych wiadomości w telewizji nauczyła się od swoich rodziców. Jednak nie przez przypadek zdecydowała się na udział właśnie w tej olimpiadzie.

  MARZY O PRAWIE W WARSZAWIE

  - W tym roku zdaję maturę i chciałabym studiować prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Wiem, że bardzo trudno dostać się na prawo na tej uczelni. Jeśli jednak znajdę się w gronie 20 laureatów centralnego etapu tej olimpiady, to dostanę indeks wymarzoną uczelnię - mówi Magdalena Medyńska.

  NIETYPOWY NAŁÓG

  Magda przyznaje, że udział w olimpiadach to jej nałóg. - W gimnazjum często brałam udział w różnych olimpiadach. Kiedy rozpoczęłam naukę w liceum, po prostu czegoś mi brakowało. Właśnie dlatego w pierwszej klasie zdecydowałam się na udział w olimpiadzie z literatury i języka polskiego, W drugiej klasie, spróbowałam jeszcze raz z tym przedmiotem. Zostałam finalistką etapu centralnego i dzięki temu jestem zwolniona z matury z języka polskiego - mówi Magda.

  Także w ubiegłym roku po raz pierwszy startowała w olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, ale to w tym roku ma szansę na indeks wymarzonej uczelni.

  MUZYKA I LITERATURA

  Mimo, że przygotowania do tych wszystkich olimpiad zajmują jej wiele czasu, to ma czas także na inne pasje. Uwielbia czytać, a najbardziej dzieła Dostojewskiego.
  Magda lubi też słuchać muzyki. Najczęściej są to płyty Radiohead, Smashing Pumpkins, czy Placebo. Lubi też The Cure.

  Właśnie dlatego za powodzenia na olimpiadzie i z okazji 18-tych urodzin dostała od rodziców bilet na koncert The Cure, który zagra za kilka dni w katowickim Spodku.
  Warto dodać, że Magda i pozostali finaliści olimpiady z Podkarpacia w nagrodę, na zaproszenie europosła Mieczysława Janowskiego, pojadą we wrześniu z wizytą do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć