matura
  Radomska Orkiestra Kameralna już zaprasza na koncerty...

  Radomska Orkiestra Kameralna już zaprasza na koncerty lipcowe

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Radomska Orkiestra Kameralna podczas ubiegłorocznych warsztatów Akademii Dyrygentów.

  Radomska Orkiestra Kameralna podczas ubiegłorocznych warsztatów Akademii Dyrygentów. ©ROK

  Choć oficjalnie kończący się sezon artystyczny Radomska Orkiestra Kameralna ma już za sobą, w lipcu zaprosi swoich słuchaczy na dwa interesujące koncerty.
  Radomska Orkiestra Kameralna podczas ubiegłorocznych warsztatów Akademii Dyrygentów.

  Radomska Orkiestra Kameralna podczas ubiegłorocznych warsztatów Akademii Dyrygentów. ©ROK

  Już w sobotę, 8 lipca, w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych o godz. 18 odbędzie się koncert finałowy IX Międzynarodowej Akademii Dyrygentów.

  Uczestnicy Akademii: Simonida Dragowić (Serbia), Nicky Głuch, (Australia), Christian Hoerbov - Meier (Dania), Janina O'Brien (USA), Nick Ost (Belgia), Jose Sanchez-Sanz (Hiszpania), Jack Sumrall (USA), Kelvin Ying (USA) oraz Maksym Rzemiński - fortepian zagrają z Radomską Orkiestrą Kameralną utwory Fryderyka Chopina, między innymi "Fantazję na tematy polskie" i 21. Koncert fortepianowy C-dur KV 467 Wolfganga Amadeusza Mozarta.

  Wykładowcami Akademii Dyrygentów będą Jonathan Brett i Maciej Żółtowski. A młodzi dyrygenci z całego świata już po raz dziewiąty przyjadą do Radomia by przez cały tydzień szlifować swoje umiejętności pod czujnym okiem dwóch znakomitych mistrzów. Podczas koncertu finałowego melomani ocenią efekty ich całotygodniowej pracy.

  Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasie R.O.K. Sprzedaż internetowa na biletyna.pl.

  Następnym koncertem będzie koncert finałowy konkursu "Audite" - Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów. Ten muzyczny wieczór odbędzie się w kolejną sobotę, 15 lipca, o godzinie 18 również w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego Zespół Szkół Muzycznych.

  "Audite" - Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów organizowany przez Radomską Orkiestrę Kameralną w dniach 9-15 lipca ma na celu wyłonienie najlepszych młodych mistrzów batuty. Dokona tego jury z udziałem Jonathana Bretta, Yuri Simonova, Macieja Żółtowskiego, Pawła Kotli, Piotra Sułkowskiego i Roberta Traininiego.

  Wszystkie kolejne etapy konkursu będą dostępne dla publiczności.
  I etap: 10 i 11 lipca, godz. 10-17, sala koncertowa Urzędu Miasta, II etap: 12 lipca, godz. 10-17, sala koncertowa Urzędu Miasta, ulica Żęromskiego 53.

  Półfinał: 13 lipca, godz. 10-18, sala koncertowa Urzędu Miasta.

  Finał: 14 lipca 2017, próba z orkiestrą godz. 10-14, sala koncertowa Urzędu Miasta. Na wszystkie przesłuchania wstęp jest wolny.

  Koncert Finałowy: 15 lipca 2017, godz. 18:00, Sala koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego, Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

  Wykonawcy Finałowego Koncertu: finaliści konkursu oraz Radomska Orkiestra Kameralna.
  Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie siedziby Radomskiej Orkiestry Kameralnej, Żeromskiego 53 oraz przez internet na biletyna.pl.

  "Audite", nowy rodzaj konkursu, Radomska Orkiestra Kameralna organizuje w celu rzetelnego i najsprawiedliwszego porównanie umiejętności dyrygentów.
  - Uważamy, że w ostatecznym rozrachunku, to co słyszymy, jest ważniejsze od tego, co widzimy i dlatego zastosujemy system używany w całym świecie podczas przesłuchań muzyków do orkiestr - mówi Maciej Żółtowski, dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

  Dlatego jury oceniać będzie uczestników konkursu oddzielone od sceny zasłoną, nie wiedząc kto dyryguje i w jakim stylu. Nie ma innej drogi do zapewnienia prawdziwie bezstronnej oceny i okazji dostrzeżenia prawdziwego dyrygenckiego talentu.

  Patronem konkursu jest maestro Yuri Simonov, wybitny dyrygent rosyjski, który będzie brał czynny udział w procesie selekcji uczestników I etapu i przekaże specjalną nagrodę wybranemu przez siebie finaliście.

  Dla laureatów, poza nagrodami pieniężnymi, przewidziano też angaże w kilku polskich filharmoniach, co wierzymy, przyczyni się do rozwoju kariery zawodowej.

  - Mamy nadzieję, że "Audite" będzie więcej niż tylko konkursem- twierdzą organizatorzy - Że okaże się festiwalem talentów, miejscem, gdzie wszyscy uczestnicy będą mogli porównać swoją ocenę z oceną jury, świętować sukces własny i konkurentów, rozwijać przyjaźnie i kontakty, tak ważne w muzycznej profesji.  Zobacz też: Ratusz w Radomiu (wnętrze-wideok z wieży)
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy:

   XI Radomski Piknik Strażacki za nami (video, zdjęcia)

   XI Radomski Piknik Strażacki za nami (video, zdjęcia)

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Wideo

   Galerie

   Jedzenie i zabawa

   Styl życia

   Gry