matura
  Uliczka Tradycji 2015 w Radomiu tym razem w morskich...

  Uliczka Tradycji 2015 w Radomiu tym razem w morskich klimatach (program)

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  - Tym razem zapraszamy na wycieczkę po lądach i morzach -mówią Renata Metzger, dyrektor Resursy i Marcin Kępa.

  - Tym razem zapraszamy na wycieczkę po lądach i morzach -mówią Renata Metzger, dyrektor Resursy i Marcin Kępa. ©Barbara Koś

  Ciekawe spotkania, koncerty, filmy i inne atrakcje znajdą się w programie VIII Uliczki Tradycji, na którą Resursa Obywatelska zaprasza w dniach 12 i 13 września.
  - Tym razem zapraszamy na wycieczkę po lądach i morzach -mówią Renata Metzger, dyrektor Resursy i Marcin Kępa.

  - Tym razem zapraszamy na wycieczkę po lądach i morzach -mówią Renata Metzger, dyrektor Resursy i Marcin Kępa. ©Barbara Koś

  Tym razem hasło imprezy brzmi: "Na lądach i morzach".
  - Pomysł przyszedł nam do głowy kiedy obejrzeliśmy fotografię z Radomia z roku 1932 - mówi Renata Metzger, dyrektor Resursy Obywatelskiej. - Na fotografii był Plac Konstytucji a w jego głębi zdjęcia dwóch statków z napisem "Liga Morska i Kolonialna". Do tej przedwojennej organizacji w 1939 roku należało milion Polaków! Pomyśleliśmy, że tegorocznej Uliczce nawiążemy do tradycji Ligi i Bałtyku.

  Dlatego wszystkie wydarzenia Uliczki związane będą z morzem i wodą. Tę morskiej przestrzeni bliskie jest i to, że po raz pierwszy Uliczka odbędzie się poza Reursą.
  - W gmachu trwa remont a zatem najwięcej zdarzeń dziać się ma na dwóch scenach - wyjaśnia Renata Metzger - Scenie Głównej, usytuowanej jak co roku u zbiegu Struga i Placu Jagiellońskiego oraz scenie :Pod Muzami" przed Resursą.
  Działać będą także magiczne miejsca: "Dziedziniec Resursy" oraz Obozowisko "Pod Namiotem".

  "Uliczka" rozpocznie się już w sobotę, 12 września, startem VIII Rajdu Pojazdów Zabytkowych (sprzed Urzędu Miejskiego, Żeromskiego 53).
  Tego samego dnia o godz. 14. będzie można zwiedzić zabytkową stację pomp w siedzibie Wodociągów przy ulicy 25 Czerwca 70.

  O godz. 18 w musicalu w stylu retro "Czy Lucyna to dziewczyna?" zaprezentują się młodych wokaliści Resursy". Po musicalu wyświetlony zostanie przedwojenny, niemy film "Zew morza" oraz równocześnie koncert -akompaniament Mariusza Kowalskiego z Zespołem.

  Oficjalna inauguracja VIII Uliczki odbędzie się w niedzielę,13 września. O godzinie 13.45 - sprzed Urzędu Miejskiego wyruszy uroczysty przemarsz pod Scenę Główną. Tu o godz. 14.nastąpi uroczyste otwarcie VIII Uliczki Tradycji i koncert zespołu dixielandowego Vistula River Brass Band z Warszawy,

  Bardzo kolorowo stanie się w godzinach 14 - 18 na dziedzińcu Resursy, albowiem tu otworzy swe podwoje "Wioska masajska dla małych i dużych.
  W wiosce odbywać się będą zabawy plastyczne, warsztaty wyrobu małych bębenków, malowania twarzy, wykonywanie egzotycznych spódnic z Rafii, masek, amuletów i afrykańskiej biżuterii, zabawy kolorową masą solną i wiele innych atrakcji.

  W dalszej kolejności zaplanowano koncert formacji żeglarskiej Bra-De-Li, seans filmu dokumentalnego o polskiej ekspansji kolonialnej oraz "Soca loca show", czyli egzotyczno-energetyczny koncert formacji Bazo Banga z Łowiczek w Małopolsce.

  Do końca dnia "Podróże Koziołka Matołka", czyli spektakl Teatru "Resursa", "Polska i morze" - prelekcja dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Lecha Trawickiego, koncert radomskiego zespołu szantowego "Kliper", wykład Adama Duszyka "Generała Hallera zaślubiny z morzem" i koncert żeglarskich piosenek "Płynie Mleczna płynie" w wykonaniu zespołów rockowych i grupy wokalnej z Resursy.
  Będzie też konkurs na najlepsze przebranie z epoki, koncert "Afryka dzika...", w którym znani radomianie zaśpiewają znane piosenki , koncert "Jak kochać, to Rumunkę w Bukareszcie", czyli ekstraordynaryjny koncert Janka Młynarskiego i Warszawskiego Combo Tanecznego ,koncert Magdy Brudzińskiej i Klezmer Trio…

  Ciekawy będzie na pewno premiera filmu dokumentalnego Resursy - "Z Radomia w daleki świat", opowiadający o radomskim pisarzu i podróżniku,Janie Gauze.

  Finałem Uliczki stanie się impreza o godz. 20, 15 pod tytułem "Pod niebem pełnym cudów". Wypełni ją pokaz sztucznych ogni.

  Podczas "Uliczki" czynne będą trzy tematyczne wystawy fotograficzne (z komentarzem tekstowym) poświęcone historii Polskiej Marynarki Wojennej ze zbiorów Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

  Poczęstunek i napitek zapewnia "Bufet Bar". Czynne będzie również podróżnicze stoisko książkowe Księgarni Literackiej im. W. Gombrowicza w Radomiu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy:

   Miss Lata 2017. Zobacz piękne dziewczyny!

   Miss Lata 2017. Zobacz piękne dziewczyny!

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Wideo

   Galerie

   Jedzenie i zabawa

   Styl życia

   Gry On Line - Zagraj Reklama