Nie bez trudu, ale drugoligowi siatkarze KKS Kozienice ograli Trójkę. Ekipa z Puszczy Kozienickiej pewna gry w fazie play – off

Radosław Olchowski
Siatkarze KKS Kozienice wygrali z Trójką Międzyrzecz Podlaski i zapewnili sobie grę w fazie play - off o awans na zaplecze PlusLigi. archiwum KKS Kozienice
W przedostatnim meczu fazy zasadniczej drugoligowi siatkarze KKS -u Kozienice ograli Trójkę Międzyrzecz Podlaski.

Enea KKS Kozienice – UKS Trójka Międzyrzec Podlaski 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:21).
KKS: Ranecki, B. Koryciński, M. Trąbka, Baranowski, D. Ostrowski, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz Kałasz, Kiernoz, Bartnik
Trójka: Jurkowski, Sobieszczak, Kępka, Truszkowski, Gołębiowski, Kupczak, Bielecki (libero) oraz Mazur.

Siatkarze KKS-u podejmowali Trójkę w hali przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach i chyba fakt zapewnienia sobie udziały w fazie play – off o awans sparaliżował poczynania gospodarzy. Kozienice wygrali po emocjonującym spotkaniu 3:1 z Trójką Międzyrzec Podlaski.

- Mecz kozieniczanie rozpoczęli w składzie: Wojciech Ranecki na rozegraniu, Jakub Baranowski i Daniel Ostrowski na przyjęciu, Michał Trąbka i Bartłomiej Koryciński na środku, Antoni Sokołowski w ataku i Robert Głogowski na libero. Premierowy set był wyrównany, a zwycięstwo kozieniczanie odnieśli po walce na przewagi – relacjonowała witryna klubu z Kozienic.

W drugiej odsłonie sytuacja wypisz – wymaluj z pierwszej partii. Z tym, że tym razem końcówka należała do przyjezdnych.
O dwa kolejne wygrane sety podopieczni trenerów Marka Grzelczaka i Michała Kality musieli bić się do samego końca. Jak się okazało skutecznie, bo ostatecznie gospodarze grając lepiej w ataku i bloku zwyciężali w setach numer trzy i cztery.

Wygrana za trzy punkty zagwarantowała kozieniczanom grę w fazie play – off o awans na zaplecze PlusLigi. W rundzie pucharowej KKS zmierzy się z Metrem Warszawa. Niewiadomą pozostaje tylko gdzie rozegrane zostaną dwa pierwsze spotkania play – off. O tym zadecyduje ostatnia seria fazy zasadniczej. Zarówno drużyna z Puszczy, jak i Metro zgromadziły dotąd po 49 punktów. W ostatniej serii zespół z Kozienic zagra na wyjeździe (w sobotę 23 marca) z czwartym w klasyfikacji Neckiem Augustów, zaś Metro z liderem – Spartą Grodzisk Mazowiecki. Kto będzie wyżej w tabeli po dwóch rundach zasadniczych, będzie miał handicap dwóch pierwszych meczów przed własną publicznością. Rywalizacja będzie się toczyła do trzech wygranych spotkań.

W innych meczach: Polcanex Kobyłka – Necko Augustów 0:3, Volley Ostrołęka – KS Błonie 3:0, Sparta Grodzisk Mazowiecki – Camper Wyszków 3:0, Metro Warszawa – Lechia II Tomaszów Mazowiecki 3:1, SMS PZPS II Spała – MOS WOLA Warszawa 3:0,