Poznaliśmy ćwierćfinalistów forBET Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Puchar już bez rezerw Radomiaka i KS Warka

Maciej Kwiatkowski
Mecz Pucharu Polski pomiędzy Orłem Wierzbica, a KS Warka. Więcej na kolejnych zdjęciach. Maciej Kwiatkowski
W środę odbyło się siedem meczów IV rundy forBET Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Z dalszej rywalizacji odpadły między innymi drużyny: Radomiaka II Radom, lidera Tymex Ligi Okręgowej KS Warka czy występującej w 5.lidze Enea Energia Kozienice, która uległa zespołowi z niższej ligi. Oto wyniki.

Znamy ćwierćfinalistów forBET Pucharu Polski

Oto wyniki meczów w naszym okręgu
Orzeł Wierzbica – KS Warka 2:0 (1:0)
Bramki: Dziurzyński 2

Pierwsza połowa meczu, zapowiadanego jako szlagier IV rundy Pucharu Polski rozczarowała. Zawodnicy obu drużyn razili niedokładnością, a strzałów w wykonaniu Orła, lub KS Warka było niczym na lekarstwo. W 16 minucie błąd i niezdecydowanie defensorów gości wykorzystał Grzegorz Dziurzyński. Najlepszy strzelec Orła i jednocześnie kapitan zespołu wpadł w pole karne i nie dał golkiperowi Mykyta Rybchynskyiemu szans na skuteczną interwencję. W 30 minucie miał miejsce drugi celny strzał w spotkaniu, ale uderzenie Piotra Jaworskiego, było sygnalizowane i zbyt lekkie, by mogło zagrozić bramce gości. Najgroźniej było jednak w doliczonym czasie gry. Piłkę z rzutu wolnego z odległości 30 metrów posłał w kierunku bramki Dziurzyński, a ta przez nikogo nie dotknięta sprawiła Rybchynskyiemu dużo trudności. Ostatecznie golkiper w ostatniej chwili wyekspediował ja na róg. Nieco wcześniej kontuzji mięśniowej doznał Kacper Puzianowski i pomocnik KS Warka, opuścił murawę. Co ciekawe w pierwszej połowie Sebastian Przytuła, a więc golkiper miejscowych, ani razu nie został zmuszony przez przeciwników do wykazania się umiejętnościami.

Ledwo rozpoczęła się druga część gry a Dziurzyński popisał się kolejnym golem, podwyższając rezultat. Jak się miało okazać, ten nie zmienił się już do ostatniego gwizdka, dobrze prowadzącego spotkanie - Tomasza Figarskiego.

KS Maków – Powiślanka Lipsko 0:8 (0:2)
Bramki: Nogaj 3, Szczepanik, Prokop, Magierek, samobójcza, Król.

O ile zespół Powiślanki nie najlepiej rozpoczął sezon w Tymex Lidze Okręgowej w roli gospodarza, to już na wyjeździe wygrał dwa spotkania. Nie inaczej było również w rywalizacji z A-klasowym zespołem KS Maków. Goście triumfowali różnicą ośmiu goli, a trzy z nich uzyskał Damian Nogaj. Co ciekawe zawodnik do skompletowania hat-trika potrzebował niespełna sześć minut!

Szydłowianka Szydłowiec – Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 4:2 (1:1)

Więcej o tym meczu, poniżej:

Zobacz skrót meczu, dzięki Nasz Szydłowiec TV

W pozostałych spotkaniach:

• Oronka Orońsko – Proch Pionki 1:4,
  • LKS II Promna – Radomiak II Radom 3:2. Rezerwy Radomiaka grają w 5.lidze a rezerwy Promnej w klasie A. Teoretycznie zespoły dzieli przepaść, ale tylko teoretycznie, bowiem zespół LKS-u II w pucharze złożony jest z większość zawodników z 5. ligi.
  • Zodiak Sucha – Oskar Przysucha 1:4,
  • MKS Wyśmierzyce – Wulkan Zakrzew 8:2,
  • Gracja Tczów – Enea Energia Kozienice 1:1, w karnych 5:4 dla Gracji Tczów. Kolejna sensacja. Goście to czołowy zespół 5.ligi a Gracja gra w okręgówce.