Radom biegał słonecznie

/sid/
Ukrainiec Pavel Vereckij (z numerem 461) wygrał rywalizację na 5 km w czasie Słonecznego Biegu w Radomiu J. Stobiecki
Ukrainiec, Siergiej Fiskowicz zwyciężył z czasem 32 minuty i 7 sekund, w Słonecznym Biegu w Radomiu, na dystansie 10 km. Na mecie wyprzedził Michała Jagieło ze Stowarzyszenia Biegiem Radom! i Łukasza Pawińskiego z UKS Technik Radom. W biegu na 5 km, wygrał również biegacz z Ukrainy, Pavel Vereckij z czasem 15 min.

W Słonecznym Biegu, który rozegrano centrum miasta wystartowało ponad 500 osób. 265 z nich zdecydowało się na start na dystansie 10 kilometrów. Pozostali wybrali krótszy dystans, 5 km. Na krótszym dystansie, w odrębnej klasyfikacji rywalizowali funkcjonariusze i żołnierze. Największą furorę zrobili radomscy strażacy, którzy wystartowali w kompletnym stroju bojowym, łącznie z hełmami. Na obu dystansach triumfowali zagraniczni biegacze. Na krótszym z nich, wygrał Pavel Vareckij z czasem 15 minut. Na mecie wyprzedził dwóch radomskich biegaczy, Mateusza Kaczora ze Starówki Radom i Damiana Krzoska z ZTE Radom.

Na dłuższym dystansie triumfował Sergiej Fiskowicz, często startujący w radomskich imprezach. Kolejne miejsca na podium wywalczyli już przedstawiciele Radomia. Drugi był Michał Jagieło ze Stowarzyszenia Biegiem Radom!, a trzeci Łukasz Pawiński z UKS Technik Radom. Wśród pań, zwyciężyła Karolina Waśniewska (Biegiem Radom!). Okazała się jedyną kobietą, która przebiegła dystans 10 km w czasie poniżej 40 minut.

Wyniki, 5 km open: 1. Pavel Vereckij (Ukraina 15.00, 2. Mateusz Kaczor (Starówka Radom) 15.04, 3. Damian Krzosek (ZTE Radom) 15.48; kobiety: 1. Klaudia Kotańska (Skarżysko-Kamienna) 19.24, 2. Milena Czubak (ZTE) 20.49, 3. Ewelina Płatos (UKS Technik Radom) 20.58; służby mundurowe: 1. Tomasz Rdzanek (Zakrzew) 18.03, 2. Jacek Bajda (JW 4101) 18.07, 3. Mirosław Wicha (KP PSP Opatów) 18.57; 10 km, open: 1. Siergiej Fiskowicz (Ukraina) 32.07, 2. Michał Jagieło (Stowarzyszenie Biegiem Radom!) 35.02, 3. Łukasz Pawiński (Technik) 35.44, 4. Piotr Kaniewski (Biegiem Radom!) 35.55, 5. Paweł Kamusiński (Windoor Radom) 35.59, 6. Karol Grabda (Biegiem Radom) 36.19; kobiety: 1. Karolina Waśniewska (Biegiem Radom!) 39.00, 2. Kinga Brzoszkiewicz (Lubienia) 44.43, 3. Aleksandra Tusińska (Radom) 45.44.