Legia Warszawa w meczu kontrolnym zremisowała bezbramkowo z Radomiakiem Radom.

Fragment meczu, Legia - Radomiak.
Fragment meczu, Legia - Radomiak. legia com
W sparingowym meczu kontrolnym Legia Warszawa zremisowała 0:0 z Radomiakiem Radom. Legia to aktualny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski.

Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:0
Legia: Cierzniak (46 Majecki) - Hołownia (46 Iloski), Philipps, Hlousek, Kopczyński, Nagy, Żyro (78 Hołownia), Hildeberto, Praszelik (72 Pasquato), Michalak, Kulenović.
Radomiak: Haluch (62 Kochalski) - Klabnik, Grudniewski, Świdzikowski - Jakubik, Matusiak (83 Kucharski), Filipowicz (60 Szuprytowski), Pietroń (65 Suchanek), Wawszczyk - Rolinc (60 Mikita), Leandro (78 Sokół).

Radomiak Radom zremisował na wyjeździe w pojedynku sparingowym z mistrzem Polski, Legią Warszawa 0:0. RELACJA Z MECZU - TUTAJ

Legia Warszawa - Radomiak Radom. Sparing w letnim okresie pr...

W Radomiaku przeciwko Legii w Warszawie zagrał kilku testowanych piłkarzy.
Od pierwszych minut zagrali, Łukasz Matusiak, defensywny pomocnik, ostatnio GKS Tychy, boczny lewy obrońca Jakub Wawszczyk z KP Starogard Gdański, oraz pozyskany z GKS Bełchatów środkowy pomocnik Łukasz Pietroń. W drugiej połowie pojawili się, bramkarz Mateusz Kochalski z Legionovii Legionowo, pomocnik Michał Suchanek z Górnika Łęczna.

Radomiak do meczu z Legią przystąpił w ustawieniu 3-5-2 - kiedy radomianie atakowali, a kiedy się bronili przechodzili do ustawienia 5-3-2. Gra podopiecznych trenera Dariusza Banasika w tych ustawieniach mogła się podobać. Nie było za dużo tak zwanych głupich strat. Na początku meczu nawet zieloni mogli pokusić się o strzelenie gola. Gdyby Rossi Leandro był bardziej dokładniejszy przy strzale, lub zagrał do lepiej ustawionych kolegów.
Dalsze minuty pierwszej połowy to przewaga legionistów i kilka nie wykorzystanych dogodnych okazji bramkowych. Miał je głównie Hildeberto.

Do drugiej połowy Radomiak przystąpił w tym samym składzie.
W 58 minucie praktycznie w sytuacji jeden na jednego znalazł się Hildeberto, ale posłał piłkę obok bramki. W odpowiedzi mocny strzał Jakuba Wawszczyka przeleciał tuż nad poprzeczką. Jeszcze lepszą okazję miał za kilkanaście sekund Patryk Mikita, który po zagraniu Rossi Leandro przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Legii, Radosławem Majeckim.
W 71 minucie z 10 metrów w bramkarza Legii trafił Patryk Mikita. To była okazja bramkowa.
W 89 minucie Legię od utraty gola uratował słupek, po strzale głową Dominika Sokoła.