11. odsłona MosirGutwinRun. Najlepsi Jagieło, Pronobis i Łukasiewicz. Zobacz zdjęcia

Sandra Krakowiak
W niedzielę, 17 września odbyła się piąta z sześciu zaplanowanych rund.
W niedzielę, 17 września odbyła się piąta z sześciu zaplanowanych rund. MOSiR Ostrowiec Św. FB.
Jedenasta odsłona cyklu MosirGutwinRun weszła w decydującą fazę. W niedzielę, 17 września odbyła się piąta z sześciu zaplanowanych rund. Biegi na 10 i 5 kilometrów oraz marsz nordic walking ukończyło tym razem 277 osób.

5.runda MosirGutwinRun

W niedzielę, 17 września na ostrowieckim Gutwinie odbyła się 5.runda MosirGutwinRun. Pod nieobecność Sylwestra Lepiarza zwycięstwami podzielili się Michał Jagieło (na 10km) oraz Przemysław Pronobis (5km). Do rywalizacji wróciła natomiast Dominika Łukasiewicz i ponownie nie miała sobie równych wśród kobiet, na obu dystansach. Marsz Nordic Walking najszybciej pokonali Ewelina Zając i Robert Zaleski.

W piątej odsłonie Maratonu na raty wzięło udział 81 osób. Zwycięzca potrzebował 38 minut i 16 sekund, by pokonać dystans nieco ponad 10 kilometrów, a był nim Michał Jagieło z niedalekiej Lubieni. Tuż za nim o pozostałe miejsca na podium walczyli ostrowczanin Konrad Sulik (00:38:24) i mieszkaniec Iłży Michał Kolaszt (00:38:34).

Wśród kobiet najszybciej na mecie zameldowała się wspomniana Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski), której zajęło to 43 minuty i 31 sekund. Kolejne podium w tegorocznej edycji zanotowała na swoim koncie inna z ostrowczanek, Ula Sokół (00:49:48), finiszując na drugim miejscu, a podium uzupełniła Alicja Dorochowicz z… Torunia (00:51:43).

W biegu zaliczanym do Półmaratonu na raty wzięło udział tym razem 124 osoby. Swoje pierwsze zwycięstwo w 11-letniej historii MosirGutwinRun wywalczył Przemysław Pronobis (Ostrowiec Świętokrzyski), wyłączając na mecie czas po 19 minutach i 3 sekundach. Drugi finiszował Rafał Lewocha (Jastrząb, 00:19:36), a na trzecim miejscu dobiegł pochodzący z ostrowczanin z urodzenia, a warszawianin z wyboru – Marcin Matysiak (00:20:24). Tuż za najlepszą trójką mężczyzn do mety dobiegła najszybsza z kobiet Dominika Łukasiewicz (00:20:31), a za finiszowały dwie Kingi – Myśliwska z Ostrowca Świętokrzyskiego (00:22:53) i Jagieło z Lubieni (00:22:55).

Marsz Nordic Walking, tradycyjnie rozgrywany na trasie Półmaratonu na raty, ukończyło tym razem 72 osoby, a najszybciej znów zrobiła to… kobieta(!) – ostrowczanka Ewelina Zając (00:37:23). Na kolejnych miejscach wśród kobiet uplasowały się Aneta Czuba z Ostrowca Świętokrzyskiego i Karolina Lutek z Radomia. Drugi open i najlepszy wśród mężczyzn był Robert Zaleski z Kunowa (00:37:32). W rywalizacji panów ustąpili mu dwaj Krzysztofowie z Ostrowca Świętokrzyskiego, Tworzewski i Kucharski.

Tradycyjnie, pomiędzy rywalizacją na 10 i 5 kilometrów, biegały też dzieci, ścigając się na dystansach od 100 do 1000 metrów.