Region > Obiad za świecę Caritasu

  Region > Obiad za świecę Caritasu

  dota

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ruszyła coroczna akcja Caritasu. Dla wiernych z diecezji kieleckiej przygotowano 80 tysięcy świec.

  - Płonąca świeca Caritasu na wigilijnym stole jest namacalnym znakiem naszej gotowości służenia biednym - mówi ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritasu Diecezji Kieleckiej. Wczoraj ruszyła sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

  W tym roku dla wiernych przygotowano 80 tysięcy świec. Tegoroczne ofiary będą przeznaczone na zakup żywności na święta dla rodzin wielodzietnych, osób niepełnosprawnych oraz na opłacenie obiadów w szkołach dla dzieci z ubogich rodzin.
  Część pieniędzy zostanie także przekazana na dofinansowanie działalności świetlic terapeutycznych w niektórych parafiach oraz na kolonie dla dzieci z rodzin w trudnościach. - Ostatnio z takich świetlic korzysta około 220 dzieci, około 300 ma dofinansowane obiady, natomiast ponad 400 rodzin wielodzietnych otrzymało paczki żywnościowe na święta - wylicza ksiądz Słowik. - Zachęcamy wiernych, by składali ofiary w wysokości jednego obiadu. Kogo stać na lepszy obiad, niech da więcej.

  - To już tradycja w naszym domu, że co roku kupujemy świecę. Podczas wieczerzy wigilijnej stawiamy ją na stole i dzięki temu w czasie modlitwy pamiętamy także o tych, którzy mają mniej niż my - mówi Barbara Janczewska z parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Kielcach.

  - Płonąca świeca to coś o wiele więcej niż pusty talerz, to nie tylko gotowość, ale dowód, że dana rodzina pomogła dzieciom w potrzebie - podkreśla ksiądz dyrektor Stanisław Słowik. - Dlatego też zwracamy uwagę w promocji Wigilijnego Dzieła, że nie jest ważne posiadanie jakiejkolwiek świecy Caritasu, ale obecność świecy tegorocznej, bo ona wyraża ofiarę złożoną w związku z obecnymi świętami.
  Świece można nabyć we wszystkich parafiach oraz w biurze Caritasu przy placu Najświętszej Marii Panny w Kielcach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo