Po rzucie Wojciecha Miernika w kieleckim zespole zapanowała ogromna radość.
Po rzucie Wojciecha Miernika w kieleckim zespole zapanowała ogromna radość. Ł. Zarzycki
Po niesamowitej końcówce koszykarze UMKS Kielce pokonali AZS AWF Katowice.

Punkty na wagę zwycięstwa zdobyli w ostatniej sekundzie spotkania
W meczu 19. kolejki drugiej ligi koszykarzy UMKS Kielce, po niezwykle emocjonującym spotkaniu, pokonał we własnej hali AZS AWF Katowice 86:83.

UMKS Kielce - AZS AWF Katowice 86:83 (10:20, 25:13, 26:31, 25:19)
UMKS: Makuch 22, Kasperzec 18, Kij 13 (1x3), Gil 12, Nowakowski 3 - Karólewski 15, Miernik 3 (1x3).

Takiego meczu w Kielcach już dawno nie było. Niesamowite emocje trwały do ostatniego gwizdka sędziego. Na 9 sekund przed końcem był remis 83:83, a w posiadaniu piłki był Łukasz Kasperzec, który naciskany przez obrońców zespołu z Katowic, w ostatniej sekundzie meczu podał na czystą pozycję do Wojciecha Miernika, a ten przymierzył zza linii 6,25 m i za moment znalazł się w uściskach swoich kolegów.
POCZĄTEK DLA RYWALI
W pierwszej kwarcie kielczanie nie mogli sobie poradzić z bardzo dobrze zorganizowanymi rywalami. Zawodnicy z Katowic świetnie bronili i mieli przewagę pod obiema tablicami. W drugiej kwarcie trener gości dokonał dwóch zmian, które jak się później okazało, przyniosły korzyść kielczanom. Wybity z uderzenia zespół z Katowic stracił tempo gry. Natomiast zawodnicy UMKS, głównie po udanych kontrach, szybko odrobili straty. Na dwie minuty przed końcem tej kwarty punkty na remis zdobył Rafał Gil (28:28), a po jego dodatkowym rzucie osobistym kielecki zespół objął pierwsze prowadzenie (29:28).

PUNKT ZA PUNKT
Trzecia i ostatnia kwarta były niezwykle emocjonujące. W obu toczyła się niezwykle zacięta walka punkt za punkt. Na pięć minut przed końcem meczu, przy stanie 74:73 dla AZS AWF, przewinieniem technicznym została ukarana ławka gości. Łukasz Kasperzec pewnie egzekwował rzuty wolne (75:74), a w następnej akcji trafił Piotr Karólewski (77:74). Na niespełna dwie minuty przed końcem ponownie był remis (80:80), na 18 sekund - kielczanie prowadzili 83:81, na 10 sekund - wyrównał Łukasz Diduszko i na sekundę przed końcem meczu "trójką" na miarę zwycięstwa popisał się Wojciech Miernik.

W innych meczach: Cracovia Kraków - MMKS Dąbrowa Górnicza 74:101, MOSiR Krosno - Hawajskie Koszule Żory…….., mecze przełożone na 30 stycznia: MCKiS Jaworzno - Alba Chorzów, Pogoń Ruda Śląska - Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Polonia Przemyśl - Wisła Kraków.