Czarni Połaniec przegrali w 3 Lidze z Wieczystą Kraków. W zespole Sławomira Peszki zagrali piłkarze znani z Ekstraklasy. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
Czarni Połaniec przegrali na własnym stadionie z Wieczystą Kraków. W zespole gości grali piłkarze znani z Ekstraklasy. Zobacz zdjęcia >>>>>>>>>>>>>>>Dorota Prokop
Czarni Połaniec przegrali 1:2 z Wieczystą Kraków w 16 kolejce 3 Ligi grupy 4. W zespole gości wystąpili piłkarze znani z boisk Ekstraklasy - Thibault Moulin, Maciej Jankowski czy Sasa Zivec. Zobacz zdjęcia z meczu.

Czarni Połaniec przegrali w 3 Lidze z Wieczystą Kraków. Dla zespołu Sławomira Peszki strzelali byli ekstraklasowicze

Czarni Połaniec - Wieczysta Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: Adrian Gębalski 4 z karnego - Maciej Jankowski 38, Sasa Zivec 49.
Czarni: Wieczerzak - Bawor, Załucki, Łebek, Bakowski - Kałaska, Guca (75. Wójcik), Wiktor - Żądło (60 Mucha), Gębalski (74 Martinez), Banik.
Wieczysta (pierwszy skład): Letkiewicz - Bąk, Favorov, Skrobański, Pietrzak - Torres, Góralski, Moulin, Łysiak, Zivec - Jankowski.
Żółte kartki: Góralski.

Zobacz zdjęcia z meczu

Znakomicie ten mecz ułożył się dla piłkarzy Czarnych Połaniec. Już w 3 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy, którego na gola zamienił grający prezes - Adrian Gębalski. Goście z Krakowa rzucili się do ataku, bardzo aktywny był Marcin Jankowski, znany z ekstraklasowego Ruchu Chorzów, Arki Gdynia czy Piasta Gliwice. To właśnie on wyrównał stan meczu w 37 minucie. Do przerwy remis ratowała dobra dyspozycja Marcina Wieczerzaka, który wybronił Czarnym kilka groźnych sytuacji. Po przerwie znowu zaatakowała Wieczysta Kraków, co dało efekt w 49 minucie. Prowadzenie gościom dał kolejny zawodnik, znany z boisk Ekstraklasy - Sasa Zivec. Trener Michał Szymczak próbował wpłynąć na grę Czarnych, poprzez zmiany personalne, ale nie udało się zdobyć choćby punktu w starciu z faworytem z Krakowa.

- Mamy niedosyt, bo od 4 minuty prowadziliśmy. Po stracie drugiej bramki stwarzaliśmy sobie sytuacji i to powinno zakończyć się zdecydowanie lepszym dla nas wynikiem. Chłopaki dali bardzo dużo od siebie, ale niestety nie wystarczyło to na Wieczystą. Przy lepiej wykorzystywanych kontratakach, mogliśmy zremisować, ale szanujemy rywala - skomentował Michał Szymczak, trener Czarnych.