Juniorzy KS Vive Kielce przegrali z SMS Zagłębiem Lubin w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorów. Kielczanie mieli pewny awans

Bartosz Wartałowicz
KS Vive Kielce/Facebook
Juniorzy KS Vive Kielce przegrali w ostatnim meczu ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski z SMS Zagłębiem Lubin 30:34. Kielczanie mieli jednak zapewniony awans do półfinału, a ostatecznie zajęli 1 miejsce w całym turnieju.

Porażka juniorów Vive. Kielczanie z awansem do półfinału Mistrzostw Polski

SMS Zagłębie Lubin - KS Vive Kielce 34:30 (16:17)
Vive: Solnica, Augustowski 2, Michalczyk 2, Malarz, Osuch 2, Pakaszewski 4, Łapot, Olczyk 7, Sęk 1, Kuśnierek, Trela 4, Smysło 1, Latosiński 5, Stawowy 1, Tobera 1.

Kielczanie bardzo dobrze weszli w mecz i wypracowali sobie kilkubramkową zaliczkę. Gospodarze z Lubina co chwilę niwelowali przewagę, a juniorzy Vive ją powiększali. Wydawało się, że zespół Aleksandra Litowskiego ma sytuację pod kontrolą, ale Zagłębie zdobyło 4 gole z rzędu w ostatnich dwóch minutach i do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 16:17 dla kielczan. W drugiej połowie gospodarze z Lubina wykorzystywali dwuminutowe kary dla gości i to kielecka ekipa musiała gonić wynik. Zespół Zagłębia cały czas odskakiwał na kilka bramek i wygrał spotkanie 34:30. Pomimo porażki, juniorzy KS Vive Kielce zagrają w półfinale, a ich rywalem będzie MTS Kwidzyn.

Zobacz zapis transmisji

Kielczanie wygrali 2 pierwsze spotkania - z Orlen Wisłą Płock i Port Service Wybrzeżem Gdańsk.