Klasa A grupa 1. Pięć goli Hałata (video, zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Fragment meczu klasy A, pomiędzy Grodem Ćmińsk a Skałą Tumlin. Z prawej Paweł Jarząb z Grodu. fot. Kamil Markiewicz
Dziewięć bramek w Bolminie. Krasocin-Bucovia gromi. Astra nadal prowadzi.

Grzegorz Opara, trener Skały Tumlin:

- Zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie. W ofensywie nasza gra była kombinacyjna, co doprowadziło do zdobycia trzech bramek. Na słowa uznania zasługuje dziś cały zespół, ale w szczególności dla dwóch najmłodszych zawodników, Piotra Solnicy oraz Sebastiana Drogosza.

Mariusz Hałat zdobył pięć bramek dla LKS Bolmin w wygranym przez jego zespół spotkaniu z rezerwami Moravii Morawica aż 7:2. Innym spotkaniem, w którym padło dużo bramek był mecz Krasocina-Bucovii Krasocin z Dębem Nagłowice, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy Krasocina-Bucovii aż 9:3.

LKS Bolmin - Moravia II Morawica 7:2 (2:2), Stawiak 16, 65, Hałat 32, 51, 68, 90, 90+2 - Przeździk 7, Kardynał 38.
LKS: Kusiński - Kołomański, Fałek, Kozłowski, Smoliński (75 Nowaczyński) - Blicharski (60 Sornat), Wróbel, Opoka, Stawiak - Kamiński, Hałat.

- W pierwszej połowie mieliśmy sześć sytuacji stuprocentowych, z których udało nam się wykorzystać tylko dwie i do przerwy remisowaliśmy z Moravią. Po przerwie poprawiliśmy skuteczność, zdobywając pięć bramek i pewnie wygrywając całe spotkanie 7:2 - mówił Adam Wróbel, trener LKS Bolmin.

Sparta Zagnańsk - Piast Chęciny 3:1 (1:0), Pedryc 20, Krzos 55, Kostur 70 - Wajs 70.
Sparta: Moćko - Kopeć, M. Piwowarczyk, Krzos, Rodak - Bracha (65 K. Piwowarczyk), Buczak, D. Piwowarczyk, Pedryc (80 Reczeński) - Cedro (75 Szyszka), Kostur (80 Gos).
Piast: Babiarski - Ogonowski, Niechciał, Mikulski (12 Krężołek), Kozłowski - Heinrich, Klimczak, Strzelecki, Woś - Wajs, P. Sinkiewicz (48 Rutkowski).

- Stworzyliśmy w tym meczu siedem stuprocentowych sytuacji, z których wykorzystaliśmy tylko trzy. Na pewno cieszy mnie to, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej - mówił Michał Ziernik, trener Sparty Zagnańsk.

Krasocin-Bucovia Krasocin - Dąb Nagłowice 9:3 (4:0) , Moskwa 22, 44 z karnego, Sidor 35, 66, Wilk 41, 50, 75, Bąk 61, 86 - M. Niemstak 60, Wójcik 75, 81.
Bucovia: Stawski (46 Łapot) - Mietelski, Jaskólski, Bebel, Krzysztofik (46 Naczelnik) - Szustak, Moskwa (55 Jaworski), Sidor, Szynka (71 Skulski) - Bąk, Wilk.
Dąb: Jabłoński - Pustuł, Fendrych (70 Wąwoźniak), Kisiel, Trela - Dębiński, P. Niemstak, Radecki, M. Niemstak - Dzwonek, Wójcik.

W 44 minucie bramkarz Dębu Mateusz Jabłoński został ukarany czerwoną kartką za faul na Szymonie Sidorze. W bramce zespołu z Nagłowic stanął zawodnik z pola Rafał Pustuł.
- Zagraliśmy ofensywnie, w czym pomogli nam goście, którzy jeszcze przed przerwą stracili bramkarza, który otrzymał czerwoną kartkę za faul. W drugiej połowie graliśmy swoje i udało nam się wygrać bardzo wysoko - mówił Marian Haczkiewicz, trener Krasocina-Bucovii Krasocin.

Samson Samsonów - Astra Suchedniów 2:3 (0:0), Kołodziejski 75, Czarnomski 90 - Mendak 54, Skarbek 63, samobójcza 67.

Samson: Szkudlarek - Jędrzejczyk, Kołodziejski, Wójcik, Dulęba - Kowalski (75 Karcz), Tokarski, Piwowarczyk, M. Rynk - Bielawski (60 Czarnomski), Mańka.
Astra: Serek (80 Niemczyk) - Tumulec, Miernik, Wierzbiński, Skokowski (43 Naszydłowski) - Karpiński, Przeworski, Piasta (75 Kózka), Skarbek - Kupis, Mendak (78 Zieliński).

Gród Ćmińsk - Skała Tumlin 0:3 (0:1), Paweł Wijas 28, Solnica 55, Drogosz 80.
Skała: Simkiewicz - Wójcik, Guzik, Drogosz, Orzechowski - Hyb (85 Kruk), Solnica, Piwowar (70 Czechowski), Michta - Kołodziej (82 Urbaniec), Paweł Wijas.

Polanie Pierzchnica - Zieleń Żelisławice-Secemin 2:0 (1:0) , Detka 40, Bielecki 60.

Polanie: Dygas - Detka, Baran, Szczukiewicz (75 Frąk), Kmiecik (46 P. Ramiączek) - B. Ramiączek, Lipa, M. Ramiączek (46 Sobota), Kwaśniewski - Bielecki (65 Miszczyk), Grzegorczyk.
Zieleń: Miernik - Bartyzel, Gwiazda, Barczyński, Świeboda - Saladra (46 Szokalski), Wójcik, Kowalski, Pasoń - Góral (80 Bukowski), Rajczykowski.

Łysica Akamit II Bodzentyn - Jawornik Gorzków - mecz się nie odbył, goście nie dojechali.
Najlepsi strzelcy: 8 - Skarbek (Astra), Paweł Wijas (Skała), 7 - Wawrzyńczyk (Astra), 6 - Kucała (Łysica), Hałat (Bolmin), Bąk (Bucovia), Piotr Wijas (Skała), 5 - Zieliński (Astra), Sidor (Bucovia).