red
Kamil Markiewicz
Sprawdź wyniki.

Lechia Strawczyn - Gród Ćmińsk 1:7 (1:2)

Bramki: 1:0 Krzysztof Kasprzyk 6, 1:1 Mirosław Słoń 15, 1:2 Słoń 31, 1:3 Kamil Frączyk 60 z karnego, 1:4 K. Frączyk 78 z karnego, 1:5 Mariusz Galus 80, 1:6 K. Frączyk 84, 1:7 Galus 88.

Gród Ć.: Krumplewski - Kubicki, Węgrzyn, T. Frączyk, Trojan (80. Żak) - Wieczorek (46. Zmysłowski), Koza, K. Frączyk, Leśniewski - Słoń (70. Galus), Pietronik (73. Żołowicz).

Lechia: Kukulski - K. Majka, Raczyński, Kurczyński, Zapała - Brożek (53. Ciołak), Cerkowniak (60. P. Picheta), M. Majka, Kasprzyk, Pietrzak (81. M. Picheta) - Surma (70. Bębacz).

- Do przerwy mecz był wyrównany. Decydującym momentem spotkania była czerwona kartka dla bramkarza gospodarzy. Wtedy zdobyliśmy też pierwszą bramkę z rzutu karnego. Później mieliśmy już wyraźną przewagę. To nasze rekordowe zwycięstwo w tym sezonie - powiedział Artur Jagodziński, trener Grodu Ćmińsk.

Wicher Miedziana Góra - Polanie Muszkieter Pierzchnica 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartłomiej Koza 37, 1:1 Daniel Detka 72.

Wicher: Piwowar - Budzowski, D. Piwowarczyk, M. Salwa (80. Foderowicz), Pedryc (46. S. Pałka) - Opara (46. Gałecki), Ryński, M. Piwowarczyk, Koza, Surowiec - K. Piwowarczyk (59. Wałek).

Polanie: Czechowski - Kozak, Wysocki, M. Pietrzyk, Dziedzic (65. Malinowski) - P. Pietrzyk, Sołtys (73. Ł. Rajek), M. Rajek, Lipa - Sikorski, Detka.

Strzelec bramki dla gospodarzy Bartłomiej Koza zadedykował to trafienie koledze z zespołu - kontuzjowanemu bramkarzowi Bartłomiejowi Żakowi, który w sobotę obchodził urodziny.

Goście mogli wyrównać w 63 minucie, ale Hubert Lipa nie wykorzystał rzutu karnego - trafił w słupek. - Mieliśmy kilka klarownych okazji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Brakowało determinacji w naszej grze. Jestem rozgoryczony. Rozmawiałem z prezesem klubu. Powiedziałem, że do końca sezonu poprowadzę zespół i odchodzę - mówił nam Krzysztof Trela, trener Polan.

Sparta Dwikozy - Granat Skarżysko - Kamienna 1:0 (0:0)

Bramka: Marcin Siudak 57.

Sparta: Polit - Siudak (90. Bidas), Z. Warzocha, Spyra, Borycki - Drożdżal, A. Warzocha, Kubicki, Mazur, Papka (75. Ciak) - Marzec (85. Macioszek).

Granat: Michalski - Wojna (46. Kosela), Kuliński, Dulęba (57. M. Grzejszczyk), Łukasiewicz - Chatys, Rogoziński, Polakowski, P. Grzejszczyk - Rzeszowski (57. Szmalec), Okhonko (65. Lisowski).

- Zagraliśmy bardzo dobrze. Przy lepszej skuteczności mogliśmy wygrać wyżej. Ale cieszymy się z jednej bramki i wygranej z wiceliderem - powiedział Jerzy Mazur, grający trener Sparty.

- Nie mogę odmówić moim zawodnikom woli walki i zaangażowania, ale muszę przyznać, że to nie był nasz dzień. Sparta wygrała zasłużenie - powiedział Mariusz Arczewski, trener Granatu. To pierwsza porażka skarżyskiego zespołu w rundzie wiosennej.

Piast Stopnica - Star Starachowice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kamil Guła 24, 1:1 Emil Madejski 65.

Piast: Piotrowski - Kumor, Pławski, Guła, Dzieciuch (77. Kapciak) - Potyrało, Jankoski, Charyga, Kołek, Machniak (83. Waryło) - Piotr Rajca (87. Segda).

Star: Poński - Nawrot, Senderowski, Nowocień, Chodniewicz - Kania, Wójtowicz (35. Stawiarski), Fabjański, Madejski - Kosztowniak, Sęga (46. Bies).

- Temperatura zrobiła swoje. Star w końcówce nas przycisnął i wyrównał - powiedział Grzegorz Tomecki, trener Piasta.

- Dajemy też szansę tym zawodnikom, którzy wcześniej grali mniej. Chcemy sprawdzić ich przydatność do zespołu pod kątem przyszłego sezonu. W tym meczu było za dużo niedokładności w naszej grze i dlatego zamiast trzech punktów, jest jeden - mówił po meczu Zdzisław Spadło, trener Staru.

Kamienna Brody - Stal Kunów 6:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Adam Witek 7, 1:1 Paweł Sado 30, 2:1 Mateusz Gajewski 35, 3:1 Piotr Jedlikowski 60, 4:1 Piotr Frańczak 62, 4:2 Jakub Ostrowski 65, 5:2 Piotr Frańczak 70, 6:2 Piotr Jedlikowski 80

Kamienna: Dymanowski - Jagieła, Kardas, Świątek, Zięba, Jedlikowski, Sado (65. Dziewięcki), Mąka, Gajewski (46. Czerpak), Wochniak, Frańczak.

Stal: KSobański - Dębniak (48. Kaczor), Cieślik, M. Witek, R. Haraźny, A. Witek, Pocheć, Kowalski, Ostrowski, Dynarek, Cholewiński.

Zenit Chmielnik - GKS Nowiny 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Dominik Szewczyk 45+2, 0:2Jakub OLearczyk 53, 0:3 Mateusz Krężołek 90.

Zenit: Betka - Zawierucha, Olszewski, Sobura, Kawiński, Piotrowski, Bracisiewicz, Pawłowski (74. Wołczyk), Zacharski, Pierzak (75. Szczygielski).

Nowiny: Mech - Smuga, Ślefarski, Bujak (40. Niebudek), Król, Dziubek (77. Siarek), Cichoń, Goral (35. Kasprzyk), Gągorowski (86. Krężołek), OLearczyk, Szewczyk.

-W pierwszej połowie mieliśmy dużo sytuacji i przez cały czas nieznacznie przeważaliśmy, ale w końcówce straciliśmy bramkę „do szatni”. Po przerwie też my częściej atakowaliśmy, chcieliśmy zmienić niekorzystny wynik, ale nadzialiśmy się na kontrę, a potem drugą. Szkoda, bo wynik nie oddaje tego co działo się na boisku. Mecz mógł się podobać, stał na dobrym poziomie i wdać było że grały dwie dobre drużyny - powiedział trener Zenitu Chmielnik, Łukasz Ubożak.

-Dla nas to bardzo ważne zwycięstwo. Graliśmy lepsze mecze, w Chmielniku zagraliśmy słabiej, ale wygraliśmy i nadal jesteśmy w grze o awans - powiedział trener GKS, Mariusz Ludwinek.

Orlicz Suchedniów - Klimon-towianka Klimontów 4:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Skarbek 15, 2:0 Grzegorz Skarbek 33, 3:0 Krystian Olejarczyk 35, 4:0 Tomasz Staszewski 41, 4:1 Jacek Rożek 88.

Orlicz: Ubysz - Bator, Sikora, Tacij, Janyst, Skarbek, Solnica, Marek Banaczkowski (76. Kaczmarski), Świtowski, Staszewski (86. Bałchanowski), Olejarczyk (82. Czerwiński).

Klimontowianka: Majchrowski - Mateusz Miłek (65. Pyza), Rzeszutek, Ł. Cebula, Krawczyk (55. J. Cebula), Mikosa (68. K. Pyszczek), Kuranty (84. Bernyś), Maciej Miłek, Kabata, Rożek, Szymański.

Goście zaczęli bardzo dobrze i w ciągu pierwszego kwadransa gry stworzyli trzy wyśmienite sytuacje. Na szczęście dla gospodarzy bardzo dobrze interweniował Mateusz Ubysz. Potem do głosu doszli gracze Orlicza. W 15 minucie trafił do siatki Klimontowianki Grzegorz Skarbek, a w 33 minucie ten sam zawodnik zdobył bramkę, która mogłaby być ozdobą każdego spotkania. Przepięknie uderzył z woleja z 20 metrów, a piłka trafiła dokładnie w okienko bramki goście. W drugiej połowie goście uzyskali honorowe trafienie z rzutu wolnego.

GKS Rudki - Gród Wiślica 0:0

Marcin Wróbel, trener Kamiennej Brody:
- Dla układu w czołówce tabeli największe znaczenie ma porażka Granatu w Dwikozach. Potknięcie wicelidera wykorzystały Nowiny, które mają już tyle samo punktów co Granat. Niespodzianką z pewnością jest wysoka porażka Klimontowianki w Suchedniowie oraz remisy Staru i Polan z teoretycznie słabszymi rywalami.