Na czele jest Wisła

dor
Lech Poznań w najciekawszym meczu 3. kolejki ekstraklasy przegrał we Wronkach z warszawską Polonią 2:4. Na fotelu lidera zastąpiła go krakowska Wisła, która pewnie pokonała GKS Bełchatów 3:0.

Rafał Kwapisz, bramkarz Piasta:

- W tej kolejce nie brakowało niespodzianek. Największe to na pewno porażka Lecha, który w poprzedniej kolejce wysoko wygrał z Koroną, i remis Cracovii w Warszawie. My cieszymy się z bardzo ważnych punktów, wywalczonych w spotkaniu z Zagłębiem.

Drużyna "Kolejorza", która w poprzedniej kolejce wygrała w Kielcach 5:0, tym razem nie sprostała warszawskiej Polonii, która… przegrała z Koroną 0:4. Lech kończył mecz w "dziesiątkę", ponieważ w 71 minucie japoński sędzia Kenji Ogiya ukarał czerwoną kartką Sławomira Peszkę, który dostał drugą żółtą kartkę za zagranie ręką. Grając z przewagą jednego zawodnika, "Czarne Koszule" zdobyły dwie bramki. W 85 minucie na listę strzelców wpisał się Milan Nikolić, który w sytuacji sam na sam pokonał Kasprzika, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo Polonii przypieczętował Filip Ivanovski.

Potknęła się także Legia, która zaledwie zremisowała z Cracovią 0:0. Wykorzystała to Wisła Kraków - pewnie wygrała z GKS Bełchatów 3:0, a jedną z bramek zdobył wracający do wysokiej formy Paweł Brożek, wychowanek Polonii Białogon, którym podobno interesuje się francuski klub AS Monaco.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 2:4 (1:1).
Bramki: 1:0 Rengifo 26, 1:1 Marcelo Sarvas 37, 1:2 Jodłowiec 46, 2:2 Peszko 55, 2:3 Nikolić 85, 2:4 Ivanovski 90.
Lech: Kasprzik - Kikut (86 Bosacki), Arboleda, Durdević (88 Mikołajczak), Gancarczyk - Peszko, Injac (53 Chrapek), Bandrowski, Stilić, J. Wilk - Rengifo.
Polonia: Przyrowski - Mynar, Jodłowiec, Dziewicki, Sokołowski (29 Zasada) - Sarvas, Kozioł, Trałka (64 Nikolić), Lato - Ivanovski, Gołębiewski (46 Mierzejewski).
Kartki - żółte: Injac, Peszko, Kikut (Lech), Lato (Polonia); czerwona: Peszko (71 minuta, Lech, za drugą żółtą). Sędziował: Kenji Ogiya (Japonia).

Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław Śląski 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Bueno 80, 0:2 Radzinevicius 90.
Lechia: Bąk - Bąk, Wołąkiewicz, Cvirik, Mysona (87 Kowalczyk) - Kaczmarek, Surma, Piątek (58 Buzała), Nowak (72 Bajić), Wiśniewski - Lukjanovs.
Odra: Stachowiak - Kłos, Kowalczyk, Dymkowski, Kokoszka - Piechniak, Kuranty, Malinowski, Woś (77 Kwiek), Wodecki (75 Chwalibogowski) - Bueno (89 Radzinevicius).
Kartki - żółte: Wiśniewski, Cvirik, Lukjanovs, Bajić (Lechia), Kuranty, Kłos (Odra); czerwona: Kuranty (88 minuta, Odra, za drugą żółtą). Sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów: 12.000.

Śląsk Wrocław - Polonia Bytom 2:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Szewczuk 35, 1:1 Podstawek 40, 2:1 Wołczek 73.
Śląsk: Vazgec - Wołczek (88 Mila), Celeban, Spahić, Pawelec - M. Gancarczyk (69 Socha), Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek, J. Gancarczyk - Szewczuk (75 Biliński).
Polonia: Skaba - Hricko, Klepczyński, Killar, Kotrys - Barcik, Grzyb, Sawala, Bazik, Radzewicz (64 Tomasik) - Podstawek (75 Ślifirczyk).
Kartki - żółte: Mila (Śląsk), Sawala (Polonia). Sędziował: Marcin Borski (Warszawa). Widzów: 6500.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Głowacki 27 z karnego, Paweł Brożek 29, Marcelo 73.
Wisła: Cebanu - Menendez, Marcelo, Głowacki (80 Jop), Piotr Brożek - Łobodziński (74 Ćwielong), Sobolewski, Cantoro (71 Jirsak), Kirm - Małecki, Paweł Brożek.
Bełchatów: Sapela - Szyndrowski, Pietrasiak, Lacić, Popek - Wróbel, Rachwał (90 Cetnarski), Tosik (63 Gol), Korzym (74 Małkowski) - Costly, Ujek.
Kartki - żółte: Małecki (Wisła), Rachwał, Szyndrowski (GKS), czerwona - Wróbel (26 minuta, GKS, za zagranie ręką w polu karnym). Sędziował: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 2000.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 4:1 (2:1).
Bramki: 0:1 Micanski 9, 1:1 Wilczek 17, 2:1 Wilczek 55, 3:1 Glik 34, 4:1 Olszar 72.
Piast: Szmatuła - Podgórski (29 Michniewicz), Kowalski, Glik, Szary - Smektała, Muszalik, Gamla, Wilczek (80 Maciejak), Chylaszek (70 Łudziński) - Olszar.
Zagłębie: Ptak - Kocot, Stasiak, Jasiński, Dinis - Caiado, Świerczewski (82 Jackiewicz), Hanzel, Goliński (46 Kędziora), Kolendowicz (66 Plizga) - Micanski.
Żółte kartki: Podgórski, Michniewicz (Piast), Świerczewski, Kocot (Zagłębie). Sędziował: Artur Radziszewski (Warszawa). Widzów: 2500.

Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:0 (1:0).
Bramka: Artur Sobiech 20.
Ruch: Pilarz - Nykiel, Baran, Sadlok, Brzyski - Grzyb, Scherfchen, Straka (29 Pulkowski), Balaz (90 Janoszka), Sobiech (61 Nowacki) - Niedzielan.
Arka: Bledzewski - Kowalski, Szmatiuk, Płotka (46 Ulanowski), Bednarek - Sokołowski (75 Trytko), Budziński, Mrowiec, Ława, Wachowicz (84 Niciński) - Labukas.
Kartki - żółte: Nykiel, Sobiech (Ruch), Będziński (Arka). Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 7500.

Legia Warszawa - Cracovia 0:0.
Legia: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Szala, Komorowski - Radović (46 Szałachowski), Borysiuk (79 Roger), Iwański, Giza, Rybus - Mięciel (67 Paluchowski).
Cracovia: Cabaj - Mierzejewski, Polczak, Tupalski, Derbich - Szeliga, Kłus (36 Sasin), Baran (86 Wasiluk), Moskała (90 Witkowski), Pawlusiński - Ślusarski.
Kartki - żółte: Rzeźniczak, Komorowski (Legia), Baran, Pawlusiński, Tupalski (Cracovia); czerwona: Rzeźniczak (90 minuta, Legia, za drugą żółtą). Sędziował: Robert Małek (Zabrze). Widzów: 3500.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 2:0 (1:0).
Bramki: Lewczuk 34, Frankowski 84.
Jagiellonia: Gikiewicz - Lewczuk, Stano, Skerla, Król (63 Norambuena) - Gevorgyan (58 Reich), Hermes, Zawistowski, Bruno - Grosicki (86 Jarecki), Frankowski.
Korona: Cierzniak - Nawotczyński, Markiewicz, Hernani, Edson - Łatka (61 Kiełb), Zganiacz, Andradina, Sobolewski (61 Nowak) - Gajtkowski (81 Cichos), Buśkiewicz.
Kartki - żółte: Król, Stano (Jagiellonia), Markiewicz, Łatka, Gajtkowski, Andradina (Korona). Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 5500.