Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pięćdziesiąt kilometrów pieszo? Dla uczestników koneckiego maratonu PTTK to nic trudnego!

Marzena Kądziela
Wideo
od 16 lat
Blisko 170 piechurów ze świętokrzyskiego i wielu innych regionów Polski w sobotni pranek stanęło na mecie „Koneckiej Pięćdziesiątki” w Sielpi. Na pokonanie trasy mają 14 godzin.

Już od godziny siódmej w Ośrodku Wypoczynkowym „Bartek” w Sielpi gromadzili się piechurzy. Witali się ze sobą jak dobrzy przyjaciele, którzy wspólnie chcą podjąć kolejne wyzwanie czyli pokonanie trasy 31 Koneckiego Maratonu Pieszego na 50 km. Przybyli nie tylko między innymi z Końskich, Fałkowa, Smykowa, ale także Skarżyska Kamiennej, Starachowic, Kielc, Opoczna, Radomia, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Tarnobrzega, Łodzi, Grójca, a nawet z podlaskiej miejscowości Kleosice.

Wśród turystów zauważyliśmy czteroosobową grupę ze Starostwa Powiatowego: starostę Grzegorza Pieca, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Jacka Werensa, Naczelniczkę Wydziału Komunikacji Izabelę Arwaj, Iwonę Bogacką powiatowego rzecznika praw konsumenta. Magdalena Weber i Mirosław Gryglicki dokonywali weryfikacji zawodników, których oficjalnie powitali prezes koneckiego biura Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Wojciech Pasek i kierownik biura PTTK Zbigniew Gontek.

Po wspólnej fotografii piechurzy wyruszyli na trasę liczącą 50 km – z Sielpi przez Mościska, Grębosze, Węgrzyn, Górę Dobrzeszowską, Kuźniaki, Kłucko, Górniki do Sielpi.

Ile czasu wędrowcy potrzebują na pokonanie dystansu? - Limit wynosi 14 godzin, ale tych najszybszych na mecie spodziewamy się nawet po pięciu, sześciu godzinach – odpowiada Magdalena Weber. - Mamy nadzieję, że wszyscy stawią się w naszym biurze do godziny 22.

Który z odcinków szlaku jest najtrudniejszy? - Pierwsza część przebiega przez dukty leśne, ale potem będzie zdobywanie Góry Dobrzeszowskiej, co może już zmęczonym dać do wiwatu – zdradza wyznaczający szlak Zbigniew Gontek. - Potem trasa będzie biegła głównie po drogach asfaltowych.

Na trasie organizatorzy przygotowali kilka punktów kontrolnych, na których czuwają: Daniel Rąbalski, Katarzyna Stępień, Anna Ziółkowska, Mirosław Gryglicki, Tadeusz Śliwak, Lucyna Milczuszek, Adrian Bodasiński. Punkty, gdzie zdobywa się pieczątkę na karcie zgłoszeniowej, ale także pije się chłodną wodę, umiejscowiono w Gręboszach, Gruszce, Kuźniakach, Kłucku, Salachowym Borze.
Nad wszystkim czuwa sztab: Magdalena Weber, Wojciech Pasek, Zbigniew Gontek, Jolanta Weber.

Podsumowanie imprezy z wręczaniem medali, dyplomów, losowaniem nagród w sobotę o godzinie 9 w ośrodku „Bartek”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie