Piłkarze ręczni SMS ZPRP II Kielce dobrze rozpoczęli, ale ostatecznie przegrali na wyjeździe z ORLEN Upstream SRS Przemyśl w I Lidze

Wojciech Buras
Porażka SMS ZPRP II Kielce w Przemyślu.
Porażka SMS ZPRP II Kielce w Przemyślu. Wojciech Buras
Szczypiorniści SMS ZPRP II Kielce przegrali na wyjeździe z Orlen Upstream SRS Przemyśl 24:29 w meczu 10. kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Mariusza Jurasika dobrze rozpoczęli spotkanie i już na samym początku uzyskali czterobramkową przewagę. Z biegiem czasu kontrolę na parkiecie przejmowali gospodarze, którzy ostatecznie zainkasowali komplet punktów.

Dobre złego początki SMS ZPRP II Kielce

ORLEN Upstream SRS Przemyśl - SMS ZPRP II Kielce 29:24 (14:11)
SMS II: Kaleta, Drzewiński - Korus 4, Bujok 4, Pilz, Chłopek 1, Latosiński 1, Wiśniewski, Tobera 7, Bańczyk 1, Trzaskowski 2, Rugała 4.

W poprzedniej kolejce piłkarze ręcznie SMS ZPRP II Kielce wysoko przegrali u siebie z liderem i jedyną niepokonaną drużyną w lidze - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 24:44. Podopieczni Mariusza Jurasika w ramach 10. serii gier pojechali do Przemyśla na mecz z miejscowym Orlen Upstream SRS. Gospodarze legitymowali się przed tym starciem z bilansem 4 zwycięstw i 5 porażek i byli stawiani w roli faworyta.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy po kwadransie prowadzili 8:5 dzięki bramce Jakuba Bańczyka. Pięć minut później ich przewaga wynosiła już cztery bramki za sprawą Jakuba Trzaskowskiego, natomiast końcówka pierwszej połowy należała już zdecydowanie do zespołu z Przemyśla. Gospodarze zaliczyli serię 8:1 i zeszli do szatni przy rezultacie 14:11.

W drugiej części spotkania ORLEN Upstream SRS szybko odskoczył na dystans 5 trafień, ale SMS nie zamierzała się poddawać. W 44. minucie gola kontaktowego rzucił Dawid Bujok i wynik znów był bliski. Ostatni kwadrans to jednak po raz kolejny dobra gra szczypiornistów z Podkarpacia, którzy odskoczyli i już do końca nie dali się kielczanom do siebie zbliżyć.

Najskuteczniejszym zawodnikiem SMS ZPRP II Kielce był Olaf Tobera - autor 7 bramek.

Piłkarzy ręcznych z województwa świętokrzyskiego czeka teraz przerwa w rozgrywkach. Do rywalizacji wrócą 4 lutego domowym spotkaniem z AZS UMCS Lublin.